Rugby Club Skierniewice prężnie się rozwija, co może cieszyć wszystkich, którzy liczą na jak najszerszą sportową ofertę skierowaną do dzieci i młodzieży w Skierniewicach.

Rugby Club Skierniewice prężnie się rozwija, co może cieszyć wszystkich, którzy liczą na jak najszerszą sportową ofertę skierowaną do dzieci i młodzieży w Skierniewicach. (fot. Rugby Club)

 

Rugby Club Skierniewice funkcjonuje na sportowej mapie Skierniewic od września 2018 roku. Przez minione 1,5 roku klub zbudował silną pozycję, a z miesiąca na miesiąc rozwija się i rośnie w siłę. W klubie trenuje już 40 adeptów rugby. Dzięki powstaniu nowego stowarzyszenia młodzi skierniewiczanie otrzymali kolejną sportową alternatywę.

 

 

 

Zanim trener Marcin Stencel rozpoczął tworzenie struktur rugby w Skierniewicach reaktywował żeńską drużynę Tygrysice Sochaczew. W październiku 2018 pierwsi adepci rugby wzięli udział w treningach Rugby Club Skierniewice. Wówczas trenowano 2 razy dziennie, a uczestnicy zajęć prowadzonych przez byłego zawodnika Orkana Sochaczew

poznawali tajniki rugby 7-osobowego. Treningi rozpoczęli w październiku, w ośmioosobowym składzie.

– Na pierwszym treningu pojawiło się czterech chłopców i cztery dziewczynki – wspomina trener. Po miesiącu było już 20 adeptów rugby w Skierniewicach, a treningu na trening chętnych przybywało. Dzieci i rodzice uczestniczących w zajęciach dzieci byli i są bardzo zadowoleni z zajęć prowadzonych przez trenera z 11-letnim doświadczeniem. Chwalą sobie przede wszystkim ich wszechstronność. Na zajęciach dominują chłopcy w wieku 11, 10, 9 i 8 lat.

Zaledwie po kilku miesiącach funkcjonowania klub podjął starania o otrzymanie wsparcia finansowego z urzędu miasta w postaci dotacji.

– Nie ukrywam, że bez dotacji ciężko będzie nam funkcjonować – mówił wówczas Marcin Stencel. Udało się, klub otrzymał wsparcie w kwocie 5 tysięcy. – W debiucie nie otrzymaliśmy co prawda kwoty o jaką wnioskowaliśmy, ale od czegoś trzeba zacząć. Najważniejsze, że wniosek został napisany bardzo solidnie i Prezydent Miasta Skierniewice wesprze nasze działania. Teraz musimy tylko udowodnić, że warto wspierać Rugby Club Skierniewice, a w kolejnym konkursie powiedzie nam się z pewnością lepiej – mówił na początku 2019 roku Marcin Stencel.

Rok 2019 dla rugbistów ze Skierniewic był bardzo udany.

Skierniewiczanie w 2019 roku wystąpili w turniejach w Warszawie, Łodzi, Jarocinie, Częstochowie i Sochaczewie, utworzono aktywną grupę rady rodziców, a klub zorganizował także wyjazd na obóz sportowo-rekreacyjny do Kielc.

W międzyczasie stowarzyszenie otrzymało Certyfikat Znak Jakości, jako podmiot ekonomii społecznej. Klub został wyróżniony w Ogólnopolskim Konkursie za całokształt podejmowanych inicjatyw, ciągły rozwój i kształtowanie swojej jakości oraz dobrych wartości i ideałów, które propaguje wśród najmłodszych i nie tylko.

Przyszły także pierwsze znaczące sukcesy sportowe.

Więcej o prężnie rozwijającym się rugby w Skierniewicach w najnowszym (30.01) wydaniu "Głosu Skierniewic i Okolicy".

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Lekkoatleci z medalami w stolicy województwa

Siedmiu mistrzów łódzkiego w kadrze województwa

Za nami weekend z piłką w okręgu. Przed nami...

Medale i życiówki płotkarzy UKS Vis w stolicy

Ostatnia eliminacja cyklu Od Młodzika do...

Finał mistrzostw Polski nie dla młodzików...

Skierniewicki sezon biegowy rozpoczęty

Wojownik gospodarzem Ogólnopolskiego Turnieju Judo...

Unia lepsza od Świtu. Grad bramek przy...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA