Żłobek zajmie jedno skrzydło budynku po gimnazjum.

Żłobek zajmie jedno skrzydło budynku po gimnazjum. (fot. Beata Pierzchała)

Przyrost naturalny w gminie Maków jest na plusie. W minionym roku urodziło się 79 dzieci, natomiast zgonów odnotowano 51. Pozytywne statystyki to nie jedyny powód do radości. Do pełnej radości z większej liczby urodzeń brakowało tylko żłobka.

– Słyszę często zarzuty, że nie dbam o demografię – mówi wójt Jerzy Stankiewicz. – Sam niewiele mogę zrobić, ale wspólnie z moimi pracownikami opracowaliśmy projekt, dzięki któremu uruchomimy w Makowie żłobek. Pieniądze na jego uruchomienie pochodzą z dwóch programów: rządowego Maluch+ oraz Regionalnego Programu Operacyjnego województwa łódzkiego. Mamy idealne do tego celu miejsce i zaczynamy działać.

Makowski żłobek ma być gotowy w ciągu roku. W sumie będzie tam mogło uczęszczać 20 dzieci w wieku 1-3 lata. Z dziećmi będą pracowały cztery opiekunki przez 10 godzin dziennie (żłobek ma być otwarty w godz. 7.00-17.00).

– Już teraz zachęcamy rodziców do zapisywania maluszków do naszego żłobka – mówi Jolanta Zarzycka-Karda, szefowa GZEAS. – Nabór ruszy od stycznia 2021 roku, ale już teraz chętnie udzielę wszystkich szczegółowych informacji każdemu zainteresowanemu.

Więcej na ten temat w papierowym "Głosie Skierniewic i Okolicy", w czwartek 13 lutego.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2548 sekundy