(fot. Joanna Młynarczyk)

Młodzież ze szkoły muzycznej w Skierniewicach w przeddzień Walentynek (13.02) zaprosiła na premierę sztuki „Roman i Jula”. Na widowni zasiedli koledzy ze szkoły i nauczyciele.

– Chcemy się pobawić, zintegrować młodzież ze szkoły – tłumaczy Renata Libera, nauczyciel, instruktor teatralny i opiekun samorządu szkolnego.

To z jej inicjatywy powstał scenariusz do sztuki. Autorka stworzyła go na podstawie znanych mitów oraz opowieści biblijnej.

– Przedstawienie nawiązuje do historii Skierniewic, bo w roli głównej „występuje” jabłko i wszystko co może się z nim łączyć. Jest scena z Adamem i Ewą, potem Romeo i Julia, dalej widzimy słynne jabłko dla najpiękniejszej – spór, który rozstrzyga Parys między boginiami i początek wojny trojańskiej – opowiada Renata Libera.

W drugiej części spektaklu widzowie przeniesieni zostali do obrazków bardziej współczesnych – zobaczyliśmy uczniów, którzy m. in. SMS-em wyznali sobie miłość. A na zakończenie odbyła się wspólna zabawa do wielkiego przeboju Sławomira „Miłość w Zakopanem”.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 3

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2746 sekundy