(fot. Joanna Młynarczyk)

Drugi raz z rzędu Hufiec ZHP Skierniewce wyróżnił najaktywniejszych przybocznych, drużynowych oraz instruktorów, którzy swoją codzienną służbą wpływają na wychowanie młodego pokolenia, inspirują, są wzorem do naśladowania.

Skierniewiccy harcerze miniony weekend rozpoczęli na balu. Druga edycja Howerle przyciągnęła środowisko harcerskie do klubu Drugi Dom. Zanim zabawa rozkręciła się na dobre, najaktywniejsi harcerze odebrali wyróżnienia.

– Na plebiscyt wpłynęło 30 zgłoszeń, spośród których komenda hufca nominowała do wyborów 13 osób. Ostatecznie wyróżnienia powędrowały do drużynowych w dwóch kategoriach oraz do przybocznego i instruktora.

I tak tytuł „Przyboczny Poszukiwacz” przypadł pionierce Helenie Ablewskiej, przybocznej 3 Gromady Zuchowej Kreciki. Kolejny tytuł „Drużynowy Niezastąpiony” odebrała przewodnik Marta Zygmunt, drużynowa 88 Drużyny Harcerskiej Mitra. Tytuł „Drużynowy Sprawny w Działaniu” otrzymała przewodniczka Barbara Siejkowska z 72 Drużyny Wędrowniczej Cassiopeia. Czwarta, ostatnia statuetka wraz z tytułem „Instruktora Specjalisty” przypadł podharmistrzyni Małgorzacie Molus, szefowej zespołu kadry kształcącej skierniewickiego hufca.

– Są to osoby, które w ciągu roku najmocniej wyróżniają się w społecznej pracy – podkreśla Liwia Małczak, komendant Hufca ZHP Skierniewice. – Jeśli chodzi o instruktorów, wyróżniliśmy tych, którzy są specjalistami w swojej dziedzinie także poza harcerstwem, ale pracę przekładają na harcerstwo – dodaje kierująca hufcem.

W tym roku po raz pierwszy dodatkowo nagrodzeni zostali przyboczni drużynowi.

– Pełniąc funkcje instruktorskie, pracują na równi z drużynowymi, dlatego zasługują na wyróżnienie. A ci, którzy wygrali są po prostu mistrzami w tym, co robią – podkreśla komendantka.

Sami nagrodzeni nie kryli wzruszenia.

– Wkładamy serce, czas, żeby nasi podopieczni lepiej się rozwijali, więcej wiedzieli. Te statuetki dodają nam skrzydeł do dalszego działania, motywują nas. To jest niezwykle budujące. Jest potwierdzeniem: robisz to dobrze, rób to dalej – mówią Helena Ablewska, Barbara Siejkowska i Małgorzata Molus.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 4

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2546 sekundy