Laskarze Polonii wraz z trenerką Lubov Tsymonchyk.

Laskarze Polonii wraz z trenerką Lubov Tsymonchyk. (fot. Adam Michalski)

− Powstanie boiska na osiedlu Rawka dało nam dużo możliwości. Coraz więcej dzieci pojawia się na zajęciach − mówi Marek Sikora prezes KS Polonia Skierniewice.

Klub Sportowy Polonia Skierniewice powstał w 1988 roku, na sportowej mapie miasta funkcjonuje już czwartą dekadę i ma się dobrze. W Polonii trenuje ponad 80 zawodników. Stowarzyszenie ma do dyspozycji piękny, nowoczesny obiekt na osiedlu Rawka i stara się rozwijać w miarę możliwości. − Hokej nie jest najpopularniejszym sportem, cieszymy się z każdego nowego zawodnika, czy zawodniczki na treningach − mówi prezes klubu Marek Sikora. − Dzięki nowemu obiektowi dzieci i młodzież chętniej uczestniczą w treningach − dodaje.

Hokej na trawie w Polsce podzielony jest na dwa sezony. Pierwszy trwa od marca do końca października i wówczas mecze i treningi odbywają na trawie. Od listopada do końca lutego hokeiści grają w halach.

− W tym okresie na boiskach trawiastych w ogóle nie gramy − zaznacza Marek Sikora. − Z reguły w marcu wchodzimy na trawę, chyba, że jest bardzo zimno, wówczas treningi w hali mamy do połowy miesiąca − dodaje.

Obecnie w klubie są cztery grupy hokejowe: seniorów, juniorów młodszych, kategoria młodzik-dzieci oraz dzieci.

W rozgrywkach seniorskich zgłoszonych jest 30 zawodników, faktycznie trenujących jest około 20, różnica bierze się stąd, że wielu hokeistów zmieniło barwy klubowe w tym sezonie i gra obecnie w drużynach poznańskich, czy Lipna Stęszew.

Od połowy 2019 roku w klubie Polonia ze starszymi zawodnikami pracuje trenerka z Białorusi Lubov Tsymonchyk, która w przeszłości była opiekunem kadry narodowej młodzieży z Białorusi.

− Dzięki jej doświadczeniu, wiedzy, poznajemy nowe metody treningów. My w klubie jesteśmy pasjonatami, posiadamy uprawnienia, skończone kursy, jednak profesjonalny trener to inna bajka − mówi Marek Sikora. − Nasz zespół seniorski jest bardzo młody, tworzą go w zdecydowanej większości uczniowie szkół średnich uzupełnieni studentami. Zespołowi brakuje doświadczenia, ogrania. Porwaliśmy się na I ligę i cały czas się uczymy. Jednak jeżeli nie będziemy grać z najlepszymi, nie podniesiemy poziomu − dodaje.

Dobrze rozwija się także młodsza grupa. Juniorzy młodsi na początku lutego wystąpili w eliminacjach mistrzostw Polski. W tej kategorii w Polonii jest 25 zawodników, około 20 regularnie trenuje.

Najmłodsza grupa także bierze udział w rozrywkach, małej lidze, mistrzostwach okręgu łódzkiego, w których bierze udział osiem zespołów.

− W tych rozgrywkach, które odbywają się pod egidą okręgowego związku hokeja na trawie zawsze wystawiamy dwa zespoły, które uczestniczą w rozgrywkach, a trenerami są Jacek Kalczyński i Paweł Czechowicz − zaznacza.

Oddzielną grupę w Szkole Podstawowej nr 7, która liczy kilkunastu zawodników prowadzi Marek Sikora.

− To są zajęcia ogólnorozwojowe z elementami hokeja − opowiada trener.

− Muszę podkreślić, że bardzo trudno jest obecnie zachęcić młodzież do uprawiania hokeja i pozostania przy nim. Byliśmy chyba we wszystkich szkołach z terenu miasta, które są bardzo otwarte na tego typu inicjatywy, niestety młodzież nie lgnie do hokeja − zaznacza.

− Bywa tak, że na początku zapał dzieci jest bardzo duży. W szkołach nr 1 i nr 5 w pierwszej fazie mieliśmy na zajęciach po 15 osób, po jakimś czasie połowa zrezygnowała i przychodzi po 6-7 osób na zajęcia − zaznacza.

W Polonii trenuje również 8 zawodniczek, miedzy innymi Emilia Kowalska, która trenuje w Skierniewicach, a gra w zespole z Brzezin, z którym w ostatnim sezonie trawiastym zdobyła mistrzostwo Polski oraz została najlepszą strzelczynią w lidze.

Klub Sportowy Polonia czyni starania, by powstał w Skierniewicach zespół żeński reprezentujący Miasto Skierniewice.

Bardzo dużo w klubie zmieniło powstanie boiska na osiedlu Rawka. Dawniej z zainteresowaniem hokejem w mieście bywało różnie. Teraz odkąd obiekt funkcjonuje, coraz więcej dzieci przychodzi na zajęcia.

Więcej o hokeju i KS Polonia Skierniewice w najnowszym (20.02) wydaniu "Głosu Skierniewic i Okolicy".

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Lekkoatleci z medalami w stolicy województwa

Siedmiu mistrzów łódzkiego w kadrze województwa

Za nami weekend z piłką w okręgu. Przed nami...

Medale i życiówki płotkarzy UKS Vis w stolicy

Ostatnia eliminacja cyklu Od Młodzika do...

Finał mistrzostw Polski nie dla młodzików...

Skierniewicki sezon biegowy rozpoczęty

Wojownik gospodarzem Ogólnopolskiego Turnieju Judo...

Unia lepsza od Świtu. Grad bramek przy...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA