Skierniewiccy pływacy wypadli bardzo dobrze podczas Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Pływaniu. (fot. Adam Michalski)

Pływalnia Miejska NAWA oraz UKS Nawa Skierniewice byli gospodarzami odbywającej się w czwartek (5.03) trzeciej rundy Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików. Gospodarze kilkakrotnie stawali na podium imprezy. Sztafeta dziewcząt z rocznika 2007 okazała się bezkonkurencyjna na dystansie 4x50 metrów.

Zuzanna Denisiewicz, Oliwia Zakrzewska, Weronika Michalik i Inez Sarna dystans 5x50 metrów stylem zmiennym pokonały w czasie 2:16.87 zdobywając 1. miejsce czwartkowych zmagań.

Na 2. stopniu podium stanęła także Zuzanna Denisiewicz, która zajęła znakomite 2. miejsce na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym z czasem 1:12.89.

Dwukrotnie na podium stawał Bartek Karwat, trzeci na 100 metrów grzbietem i 100 metrów stylem motylkowym. Trzecia na 100 metrów stylem grzbietowym była także Oliwia Zakrzewska z wynikiem 1:14.50.

Tuż za podium na 4. pozycji dwukrotnie uplasowała się Weronika Lesiak (100 metrów stylem grzbietowym i 100 motylkowym).

Inez Sarna zajęła 5. miejsce na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym.

Także piąta była sztafeta dziewcząt z rocznika 2009 na dystansie 4x50 metrów stylem zmiennym w składzie: Maja Grzeszkiewicz, Zuzanna Popińska, Karolina Leszczyńska i Barbara Golis.

W zawodach wzięło udział 20. reprezentantów UKS Nawa, którzy w sumie ustanowili 34 nowe rekordy życiowe.

Więcej o występach skierniewickich pływaków w najnowszym (12.03) wydaniu „Głosu Skierniewic i Okolicy”.