(Fot. Sławomir Burzyński)

Od wtorku (17.03) Miejski Zakład Komunikacji wprowadza wakacyjny rozkład jazdy. Kursy szkolne zostają zawieszone. Okres ważności wykupionych miesięcznych biletów szkolnych i studenckich będzie przedłużony.

– W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną, wyłączeniem z pracy wszystkich szkół i urzędów publicznych, co za tym idzie zmniejszoną liczbę pasażerów, Miejski Zakład Komunikacji od wtorku odwołuje wszystkie kursy szkolne, oznaczone w rozkładzie literką G. Oznacza to, że będzie obowiązywał wakacyjny rozkład jazdy – informuje Winicjusz Nowak, prezes MZK w Skierniewicach.

Kursy szkolne dotyczą godzin porannych na czterech liniach autobusowych – numer 6, 7, 8 i 10. Jak szacuje przewoźnik, po zamknięciu szkół frekwencja w przewozach w mieście spadła nawet o połowę.

– Szkole i studenckie bilety miesięczne będą przedłużone o dwa tygodnie, a jeżeli szkoły zostaną zamknięte na dłużej, wydłuży się też ważność biletów – dodaje prezes.

W związku z epidemią koronawirusa miejskie autobusy są kilka razy dziennie myte oraz odkażane w środku. Ponadto kierowcy nie sprzedają biletów i zostali oddzieleni od pasażerów strefą bezpieczeństwa, a przednie drzwi są zamknięte na stałe.

Nieczynna jest też kasa gotówkowa w siedzibie MZK przy ul. Czerwonej.

Więcej w najbliższym wydaniu papierowym GŁOSU (19.03)

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 4

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2403 sekundy