Po raz pierwszy w ramach Skierniewickich Poranków Biegowych miłośnicy tej formy ruchu spotkali się we wrześniu 2014 roku.

Po raz pierwszy w ramach Skierniewickich Poranków Biegowych miłośnicy tej formy ruchu spotkali się we wrześniu 2014 roku. (fot. Adam Michalski)

Najdłużej funkcjonującą inicjatywą propagującą wspólne bieganie są Skierniewickie Poranki Biegowe, które we wrześniu obchodziły będą szóste urodziny. − Wszystko zaczęło się we wrześniu 2014 roku. Od tamtej pory niezmiennie spotykaliśmy się, do 8 marca. Kilka dni późnej wprowadzono pierwsze ograniczenia − mówi Marcin Sarna, jeden z inicjatorów. Regularnie, w niedzielne poranki szutrami Bolimowskiego Parku Krajobrazowego biega około 30 osób.

Na wspólnym treningu amatorzy biegania w grupie Skierniewickie Poranki Biegowe po raz ostatni spotkali się w niedzielny poranek 8 marca. Kolejnego treningu już nie było, a w niedzielę tydzień później grupa dzieliła się hasłem "Może nie będzie tak fajnie, ale można biegać indywidualnie". Indywidualne trwały do 1 kwietnia kiedy zamknięto parki i teren zalewu, kilka dni później pojawił się zakaz wstępu do lasów.

− Po raz pierwszy od niemal sześciu lat spotkaliśmy się z sytuacją, że nie możemy odbyć naszych cotygodniowych treningów, w których regularnie uczestniczy około 30 osób − mówi Marcin Sarna.

Biegacze zbierają się w niedzielne poranki i w zależności od zaawansowania, czy bieżących potrzeb pokonują różne dystanse.

− Są tacy co przebiegają kilka kilometrów i wracają, są Ci co biegną 10, ale i tacy co chcą mieć w nogach

20 kilometrów − opowiada pomysłodawca powstania grupy.

− Mamy miejsce w lesie, do którego biegniemy razem, później dzielimy się. W zależności od potrzeb startowych, czy przygotowania do konkretnych biegów, każdy pokonuje dystans, który mu odpowiada − dodaje.

Co ciekawe aż 17 osób biegających regularnie w ramach Skierniewickich Poranków Biegowych miało wystartować w marcowym maratonie w Barcelonie. Niestety ze względu na epidemię start został przełożony.

O poniedziałku (20.04) znowu mogą biegać indywidualnie.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Lekkoatleci z medalami w stolicy województwa

Siedmiu mistrzów łódzkiego w kadrze województwa

Za nami weekend z piłką w okręgu. Przed nami...

Medale i życiówki płotkarzy UKS Vis w stolicy

Ostatnia eliminacja cyklu Od Młodzika do...

Finał mistrzostw Polski nie dla młodzików...

Skierniewicki sezon biegowy rozpoczęty

Wojownik gospodarzem Ogólnopolskiego Turnieju Judo...

Unia lepsza od Świtu. Grad bramek przy...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA