Sport

Pozostałe

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 maja 2020 | 13:07 komentarzy 1
Miłośnicy pływania na otwarcie obiektu na Widoku będą musieli poczekać. Jak długo?

Miłośnicy pływania na otwarcie obiektu na Widoku będą musieli poczekać. Jak długo? (fot. Adam Michalski)

Wiele miast Polski, między innymi okoliczne, Rawa Mazowiecka, Żyrardów, czy Łowicz, w poniedziałek (4.05) rozpoczęło wdrażanie pierwszego etapu „odmrażania sportu”. W Skierniewicach nastąpi to jednak dopiero 11 maja. Mimo, że do dyspozycji sportowców miały powrócić wszystkie zewnętrzne obiekty, są wyjątki. Mało tego miasto do rządowego rozporządzenia wprowadza własne ograniczenia.

Wraz z pierwszym etapem "odmrażania sportu" pojawił się optymizm, ale także wątpliwości i pytania. W jaki sposób można prowadzić zajęcia sportowe? Jakimi wytycznymi należy się kierować? Ile osób będzie mogło jednocześnie trenować na obiekcie? Jakie będą reguły sanitarnego reżimu? W najnowszym wydaniu „Głosu Skierniewic i Okolicy” analizujemy sport i najważniejsze jego zasady w nowym reżimie.

Co dziś najważniejsze, to decyzje dotyczące liczby osób, które mogą przebywać jednocześnie na obiekcie. Bez względu jego wielkość (nie ważne, czy jest to boisko orlik, czy pełnowymiarowe boisko piłkarskie) limit uczestników to 6 osób oraz osoba prowadząca zajęcia. Tu wyjątek stanowią korty tenisowe (do 4 osób).

Na obiektach typu orlik, gdzie są dwa boiska, jedno piłkarskie, drugie koszykarskie zarówno na jednym jak i na drugim może przebywać jednocześnie po 6 osób i trenerzy. Niestety taka sytuacja nie jest możliwa na obiekcie wielofunkcyjnym, takim jak np. stadion przy ulicy Tetmajera, Wykluczone jest jednoczesne korzystanie z niego np. sześcioosobowej grupy piłkarzy i lekkoatletów.

Co ważne, osoby uprawiające sport i prowadzące zajęcia przebywając na obiekcie sportowym nie będą miały obowiązku zakrywania twarzy. Jednak należy o tym obowiązku pamiętać podczas przemieszczania się na obiekt.

W całej Polsce udostępnienie aren sportowych na powietrzu nie jest ograniczone limitem wieku. Wprowadzenie takiego limitu i ograniczenie możliwości brania udziału w treningach jedynie dla młodzieży powyżej 13. rozważane jest przez władze Skierniewic.

W mieście korzystanie obiektów będzie możliwe jedynie przez 4 godziny dziennie i nie od minionego poniedziałku, a od kolejnego (11.05).

Decyzja o przesunięciu daty argumentowana jest konsultacjami z sanepidem oraz ograniczonymi możliwościami spółki zarządzającej obiektami.

Przedstawiciele środowiska sportowego w mieście są rozczarowani zarówno rządowym rozporządzeniem jak i dodatkowymi regulacjami przygotowanymi przez miasto.

Warto przypomnieć, że już wcześniej zdjęto zakaz uprawiania aktywności fizycznej na terenach zielonych, w parku, lasach, czy nad zalewem Zadębie. Wprowadzenie pierwszego etapu "odmrażania sportu" rodzi pytania, kiedy luzowanie będzie kontynuowane. Od kiedy będzie można korzystać z pływalni, hal, siłowni, klubów fitness?

Więcej o odmrażaniu sportu w Skierniewicach, w przypadku różnych dyscyplin w najnowszym wydaniu (7.05) „Głosu Skierniewic i Okolicy”.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Bart 0 ponad rok temu

  Nasza policja i straż miejska i tak ma to w poważaniu włącznie z leniwymi cieciami na boisku sp9. Codziennie meczyk

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Lekkoatleci z medalami w stolicy województwa

Siedmiu mistrzów łódzkiego w kadrze województwa

Za nami weekend z piłką w okręgu. Przed nami...

Medale i życiówki płotkarzy UKS Vis w stolicy

Ostatnia eliminacja cyklu Od Młodzika do...

Finał mistrzostw Polski nie dla młodzików...

Skierniewicki sezon biegowy rozpoczęty

Wojownik gospodarzem Ogólnopolskiego Turnieju Judo...

Unia lepsza od Świtu. Grad bramek przy...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA