Stowarzyszenia sportowe mogą starać się o rządowe wsparcie finansowe w czasach pandemii.

Stowarzyszenia sportowe mogą starać się o rządowe wsparcie finansowe w czasach pandemii. (fot. Adam Michalski)

Pandemia koronawirusa ma wpływa na funkcjonowanie organizacji pozarządowych, także klubów sportowych. Z myślą o stowarzyszeniach powstał "Program wsparcia doraźnego organizacji pozarządowych w zakresie przeciwdziałania skutkom COVID-19". O pomoc finansową mogą wnioskować także stowarzyszenia sportowe.

Celem inicjatywy jest jak najszybsze wsparcie organizacji wymagających pomocy, dlatego procedury przyznawania dotacji zostały uproszczone, a składane wnioski będą rozpatrywane na bieżąco.

Przyjęty (5.05) przez Radę Ministrów program, którego budżet wynosi 10 milionów złotych, ma na celu umożliwienie dalszego funkcjonowania organizacji pozarządowych w czasie obecnej sytuacji epidemicznej, jak również ich wsparcie w ramach przeciwdziałania koronawirusowi.

Dotacje w ramach programu są dostępne także dla stowarzyszeń sportowych.

– Wczytamy się w regulacje programu i jeśli spełnimy wymogi uczestnictwa na pewno złożymy wniosek – mówi Jolanta Barska w UKS Vis Skierniewice.

– Wszystkie stowarzyszenia sportowe w czasach pandemii mają problemy, także każda złotówka wspierająca budżet klubu jest cenna. Jako organizacja pozarządowa mamy możliwość wnioskowania o wsparcie – zauważa Sławomir Supera ze Szkółki Piłkarskiej GOKSiR.

Pieniądze będą przyznane w ramach dwóch priorytetów, a uzyskane dofinansowanie będzie można przeznaczyć na: działania wspierające stowarzyszenia, realizację działań, które musiały zostać wstrzymane przez epidemię, realizację działań, które umożliwią dalsze funkcjonowanie organizacji, zakup sprzętu i materiałów niezbędnych do realizacji powyższych działań, czy wynajem siedziby lub lokalu do realizacji działań.

Maksymalna kwota dotacji w ramach działań wspierających stowarzyszenia to 50 tys., w przypadku pozostałych to 40 tys. Co ważne, przy aplikacji nie jest wymagany wkład własny. Program ma działać w okresie trwania stanu zagrożenia epidemicznego oraz 90 dni po jego zakończeniu.

Nabór wniosków na dofinansowanie działalności organizacji pozarządowych z Programu Wsparcia Doraźnego COVID-19 ruszył 12 maja. Instytucją Zarządzającą programem jest Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Lekkoatleci z medalami w stolicy województwa

Siedmiu mistrzów łódzkiego w kadrze województwa

Za nami weekend z piłką w okręgu. Przed nami...

Medale i życiówki płotkarzy UKS Vis w stolicy

Ostatnia eliminacja cyklu Od Młodzika do...

Finał mistrzostw Polski nie dla młodzików...

Skierniewicki sezon biegowy rozpoczęty

Wojownik gospodarzem Ogólnopolskiego Turnieju Judo...

Unia lepsza od Świtu. Grad bramek przy...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA