Sport

Pozostałe

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 maja 2020 | 10:08 komentarzy 1
Wydaje się, że najtrudniejszy czas dla sportowców minął. Od poniedziałku (11.05) lekkoatleci, a także przedstawiciele innych dyscyplin mogą trenować w grupach.

Wydaje się, że najtrudniejszy czas dla sportowców minął. Od poniedziałku (11.05) lekkoatleci, a także przedstawiciele innych dyscyplin mogą trenować w grupach. (fot. Adam Michalski)

− Trenujemy codziennie w sześcioosobowych grupach. Część zajęć odbywa się na stadionie przy ulicy Tetmajera, część przy ulicy Pomologicznej (boisko Budowlanki) − mówi Jolanta Barska, trener II klasy lekkiej atletyki, opiekun najstarszej grupy zawodników UKS Vis Skierniewice. W poniedziałek (11.05) lekkoatleci wrócili do wspólnych zajęć.

− To był dla wszystkich trudny czas. Zawodnicy otrzymywali rozpiski, wykonywali, w miarę możliwości, to co mieli nakreślone, jednak nic nie zastąpi treningu w bezpośrednim kontakcie, w grupie, która się wzajemnie napędza, lubi − zauważa Jolanta Barska.

Lekkoatleci ze Skierniewic w czasie zajęć obiekt przy ulicy Tetmajera dzielą z pływakami UKS Nawa, którzy wobec braku możliwości prowadzenia zajęć w basenie korzystają z innych opcji treningowych.

Treningowy dzień na osiedlu Widok rozpoczyna młodsza grupa prowadzona przez Dorotę Markowską, później wraz z zachowaniem wszystkich reguł reżimu sanitarnego, na stadionie pojawia się grupa wiodąca na czele z czołowymi zawodniczkami i zawodnikami województwa i medalistkami mistrzostw łódzkiego Anną Kłosińską i Anną Bibik. W tym samym czasie na boisku przy Budowlance trenują młodsi lekkoatleci pod opieką Joanny Korwek.

− Bardzo cieszymy się z możliwości powrotu do treningów − zauważa Jolanta Barska.

Polski Związek Lekkiej Atletyki przedstawił nowy kalendarz najważniejszych imprez ogólnopolskich, które zostały przełożone na wrzesień.

− Liczymy po cichu na to, że w lipcu odbędą się pierwsze mikro mitingi. Czesi ruszają już w czerwcu. Mamy nadzieję, że świat i sport powoli będzie wracał do normy − zauważa Jolanta Barska. W klubie ze Skierniewic trenuje kadrowiczka, jedna z najlepszych w kraju skoczkiń w dal i trójskoczkiń Ania Kłosińska.

− Pierwsze dwa tygodnie zajęć mają charakter typowego wprowadzenia po 2 miesiącach zajęć indywidualnych, bez możliwości korzystania z bieżni − twierdzi opiekun lekkoatletów.

Wszystko wskazuje na to, że w związku z wprowadzeniem od poniedziałku (18.05) kolejnego etapu odmrażania sportu w treningach będzie mogło brać jednorazowo więcej zawodników.

Póki co całość lekkoatletycznych zajęć odbywa się pod bacznym okiem oddelegowania do pilnowania reżimu sanitarnego pracownika spółki OSiR.

 

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~gość 0 ponad rok temu

  Czy ta na foto nr. 7 to słynna " Ewa Kłobukowska ! " Wygląd zgadza się i podobieństwo .Reszta to młode szczawie , które nie mają pojęcia o lekkiej atletyce i nigdy nie nauczą się biegać.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Lekkoatleci z medalami w stolicy województwa

Siedmiu mistrzów łódzkiego w kadrze województwa

Za nami weekend z piłką w okręgu. Przed nami...

Medale i życiówki płotkarzy UKS Vis w stolicy

Ostatnia eliminacja cyklu Od Młodzika do...

Finał mistrzostw Polski nie dla młodzików...

Skierniewicki sezon biegowy rozpoczęty

Wojownik gospodarzem Ogólnopolskiego Turnieju Judo...

Unia lepsza od Świtu. Grad bramek przy...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA