Od poniedziałku (18.05) w Polsce na jednym obiekcie będzie mogło trenować jednocześnie 14 zawodników (w asyście 2 trenerów). Czy to rozporządzenie zostanie w poniedziałek wprowadzone także w Skierniewicach? Pamiętając to co się stało 4 maja można mieć wątpliwości.

Od poniedziałku (18.05) w Polsce na jednym obiekcie będzie mogło trenować jednocześnie 14 zawodników (w asyście 2 trenerów). Czy to rozporządzenie zostanie w poniedziałek wprowadzone także w Skierniewicach? Pamiętając to co się stało 4 maja można mieć wątpliwości. (fot. Adam Michalski)

Już w poniedziałek (18.05) wejdą w życie rządowe decyzje dotyczące procesu odmrażania sportu. Otwarte hale, zwiększony limit trenujących na otwartych obiektach. Teoretycznie, z tych przywilejów już po weekendzie mogliby skorzystać skierniewiczanie. Muszą jednak poczekać, dopiero na poniedziałek zostało zwołane spotkanie przedstawicieli władz miasta, spółki OSiR, Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz klubów sportowych, na którym zapadną wiążące decyzje.

Po zdjęciu zakazu korzystania z terenów zielonych i wprowadzeniu możliwości użytkowania otwartych obiektów sportowych sześcioosobowym grupom, w poniedziałek (18.05) w Polsce weszły w życie kolejne zmiany dotyczące procesu odmrażania sportu.

Można korzystać z hal. Większe grupy biorą także udział w zajęciach na obiektach otwartych, stadionach, boiskach, orlikach czy kortach tenisowych. − Czekaliśmy na ten dzień, jesteśmy gotowi − mówi Marek Kujawski, prezes OSiR.

Co będzie wolno sportowcom od 18 maja? Wraz z wprowadzeniem trzeciego już etapu nowej sportowej rzeczywistości otwarte zostały sale i hale. Z infrastruktury o charakterze otwartym może korzystać więcej osób niż dotychczas. Limity zostały dostosowane do ich powierzchni.

Czy podobnie jak w przypadku drugiego etapu odmrażania sportu, Skierniewice będą spóźnione?

Dopiero w poniedziałek (18.05) odbędzie się spotkanie przedstawicieli władz miasta, spółki OSiR, Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz klubów sportowych.

− Musimy dopracować wszystkie szczegóły, dla nas bezpieczeństwo jest sprawą nadrzędną. Wszystko na to wskazuje, w poniedziałek od godziny 16.00 będą obowiązywały nowe reguły − mówi Jarosław Chęcielewski odpowiedzialny w mieście ze sport. Można odnieść wrażenie, że organizowanie spotkania na dzień, w którym nowe regulacje mogłyby zostać wprowadzone już od godzin porannych, to lekceważenie środowiska sportowego w mieście. Dlaczego?

Zgodnie z rozporządzeniem, pojawiły się nowe limity dotyczące osób korzystających z infrastruktury o charakterze otwartym, gdzie będzie mogło jednocześnie przebywać maksymalnie 14 osób + 2 trenerów. Jest także nowy limit w przypadku pełnowymiarowych boisk piłkarskich, to 22 zawodników oraz 4 trenerów.

Kluby muszą przygotować plany treningowe, listy zawodników, którzy biorą udział w zajęciach. Piłkarze Unii trenujący w poniedziałki w godzinach przedpołudniowych już w poniedziałek mogliby odbyć trening zgodnie z nowymi zasadami reżimu. Będą musieli czekać.

− Myślę, że przesunięcie wprowadzania w mieście trzeciego etapu odmrażania sportu o jeden dzień nie powinno stanowić problemu dla sportowców − zauważa Jarosław Chęcielewski, który na pytanie dlaczego takie spotkanie nie odbyło się np. w piątek (15.05), dodaje. − Doświadczenie mówi, że na piątek ciężko byłoby zebrać wszystkich zainteresowanych.

− Wszystko rozumiem, bezpieczeństwo, organizację na nowych zasadach, ale my sportowcy po dwóch miesiącach jesteśmy spragnieni sportu i każde poluźnienie jest dla nas jak prezent. Drugi etap odmrożenia ruszył w Skierniewicach tydzień później niż w większości miast Polski. Teraz znowu opóźnienie. Stosując metaforę, to tak jakby dać dziecku prezent rano i powiedzieć, że może go otworzyć dopiero o 16.00 albo następnego dnia − mówi przedstawiciel środowiska sportowego chcący zachować anonimowość.

Jedno jest pewne, bez względu na poniedziałkowe ustalenia. W dalszym ciągu nie można będzie korzystać z siłowni plenerowych. Trzeba także poczekać na otwarcie siłowni, klubów fitness, kręgielni czy basenów.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Lekkoatleci z medalami w stolicy województwa

Siedmiu mistrzów łódzkiego w kadrze województwa

Za nami weekend z piłką w okręgu. Przed nami...

Medale i życiówki płotkarzy UKS Vis w stolicy

Ostatnia eliminacja cyklu Od Młodzika do...

Finał mistrzostw Polski nie dla młodzików...

Skierniewicki sezon biegowy rozpoczęty

Wojownik gospodarzem Ogólnopolskiego Turnieju Judo...

Unia lepsza od Świtu. Grad bramek przy...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA