z powiatu

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 maja 2020 | 14:00 komentarzy 2
Sołectwa w gminie Bolimów dysponują niewielką kwotą w ramach tzw. funduszu sołeckiego. Zazywczaj za te pieniądze są kupowane drobne rzeczy, np. wyposażenie świetlicy.

Sołectwa w gminie Bolimów dysponują niewielką kwotą w ramach tzw. funduszu sołeckiego. Zazywczaj za te pieniądze są kupowane drobne rzeczy, np. wyposażenie świetlicy. (fot. Dariusz Dzik)

Mieszkańcy trzynastu sołectw wydali już część przeznaczonego ich wsiom funduszu sołeckiego, osiem nie rozpoczęło jeszcze zadań zaplanowanych na ten rok. Teraz okazało się, że gmina chce inaczej wydatkować pieniądze przeznaczone na fundusz sołecki.   

– Znów chce nam wójt odebrać pieniądze. Już raz tak było, bo były pilne potrzeby – mówi Andrzej Nadulski, członek rady sołeckiej w miejscowości Joachimów-Mogiły.

Wójt stanowczo sprzeciwia się takiemu postawieniu sprawy i sygnalizuje, że wpływy do budżetu gminy z tytułu podatku dochodowego są teraz o 40 procent niższe niż były przed epidemią covid-19.

– Trochę mnie martwi, że ludzie nie zdają sobie sprawy w jakiej sytuacji jesteśmy – mówi wójt Stanisław Linart. – Mamy recesję w gospodarce i będziemy zmuszeni wybierać, które inwestycje są ważniejsze.

Więcej na ten temat w czwartkowym (21.05) "Głosie Skierniewic i Okolicy".

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 7

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW

2Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Hubert 2 12 dni temu

  Niech gmina ściągnie nalezne zaległości od pseudo przedsiębiorców ..ktorzy krocie zalegają.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dudi 1 12 dni temu

  Proszę najpierw zredukować niepotrzebne etaty w urzędzie i jednostkach podległych- ot chociażby poprzez wysłanie na emeryturę osoby, które są już w wieku emerytalnym, nie przedłużać okresowych umów oraz zwolnić zatrudnionych już emerytów, zmniejszyć wynagrodzenia pracowników, tudzież etaty na co zresztą pozwala Tarcza 4.0 skoro mamy taką sytuację związaną z Covid-19 i na którą zresztą się Pan Wójt powołuje, a jak wtedy zacznie brakować pieniążków w kasie gminy dopiero dobrać się do pieniędzy sołectw.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2363 sekundy