Tak skierniewiccy strażnicy miejscy świętowali 15 lat temu [ZDJĘCIA]

(Fot. Sławomir Burzyński)

Straż Miejska w Skierniewicach świętuje swoje dwudziestopięciolecie. Ze względu na epidemię uroczystości teraz nie będzie. Przypomnijmy na archiwalnych zdjęciach, jak w 2005 roku strażnicy świętowali swoje 10-lecie. Na zdjęciach jest także Ryszard Bogusz, ówczesny prezydent Skierniewic.

– Szykowaliśmy się na świętowanie 15 maja, ale w tej sytuacji nie wiem, kiedy będzie jakaś uroczystość. Może nawet w przyszłym roku, takie ćwierć wieku na 26-lecie – żartuje Artur Głuszcz, komendant SM.

Krótka historia Straży Miejskiej w Skierniewicach.

Skierniewicka straż miejska została powołana w 1995 roku. Do 2006 roku jej komendantem był Paweł Hałatiuk, który odszedł po wygraniu konkursu na prezesa Skierniewickiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Zastąpił go p.o. komendanta Edward Kordyś, a w marcu 2007 konkurs na komendanta straży wygrał Stanisław Krawczyk, były radny, a potem dyrektor techniczny spółki miejskiej Energetyka Cieplna. Do udziału w konkursie zgłosiło się wtedy aż 13 chętnych.

W tym samym czasie strażnicy cieszyli się z pierwszego nowego samochodu. Szaro-niebieski peugeot partner był prosto z salonu i kosztował (łącznie z oznakowaniem i przystosowaniem dla potrzeb straży) 51.700 zł. Siedmioosobowy (pięć miejsc na fotelach i dwa dodatkowe siedziska w okratowanej przestrzeni z tyłu), silnik diesel o pojemności 1,6, ale bez klimatyzacji. Peugeot zastąpił starego citroena.

Komendant Stanisław Krawczyk zmarł na początku lipca 2011 roku i we wrześniu ogłoszono kolejny konkurs. Tym razem komisja wybierała spośród 9 kandydatów. Odpowiadali na pytania ze znajomości przepisów związanych z funkcjonowaniem straży gminnych, ponadto musieli przedstawić swoją wizję funkcjonowania skierniewickiej straży.

Komisja konkursowa wybrała wtedy Artura Głuszcza z Rawy Mazowieckiej – który pełni funkcję komendanta od 1 października 2011 roku do dziś.

Sławomir Burzyński

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 4

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

z miasta

Jedyna taka trasa biegowa w Polsce. Wzorem jest...

Po intensywnym weekendzie harcerze udają się na...

Premiera spektaklu grupy teatralnej Com.pl.ex

Dyskusyjny Klub Filmowy: film dokumentalny "Cztery...

Pierwsza giełda płytowa w Skierniewicach –...

Ekologiczny piknik w „Iskierce”

Rodzinny piknik w Przedszkolu numer 8 w...

Truskawki pożegnały się z Przedszkolem numer 3 w...

Skierniewiccy harcerze zapraszają na świętowanie...