W XIX edycji rajdów skierniewickich wzięło udział około 100 załóg. Jak będzie w edycji 2020?

W XIX edycji rajdów skierniewickich wzięło udział około 100 załóg. Jak będzie w edycji 2020? (fot. Adam Michalski)

Skierniewickie rajdy samochodowe wróciły w 2019 roku po trzech latach przerwy. Odbyły się cztery eliminacje. Także w 2020 organizatorzy zaplanowali cztery odsłony ścigania po skierniewicku. Pandemia pokrzyżowała szyki, jednak co się odwlecze to nie uciecze. "Spóźniona" wiosenna odsłona rajdu odbędzie się już w najbliższą niedzielę (21.06).

– Planowaliśmy ruszyć w pierwszą niedzielę po Wielkanocy – wspomina Krzysztof Czapnik, organizator rajdów. – Ze względu na sytuację w Polsce czekaliśmy kiedy życie sportowe powróci do równowagi. Rajdy w Polsce powoli wracają, nasz także – dodaje.

W sezonie 2019 w czterech eliminacjach wystartowało około 100 załóg, które przejechały 85 km trasy pokonując 22 próby specjalne o długości 33 km w różnych konfiguracjach i różnych nawierzchniach. Nowy sezon XX już edycji rozpocznie się w najbliższą niedzielę "Rajdem Wiosny". Identycznie jak w minionym roku ściganie zaplanowano na cztery etapy. Kolejne to rajdy lata, jesieni i zimy.

Uczestnicy "Rajdu Wiosny" będą ścigali się w trzech lokalizacjach. Trasa liczyć będzie około 20 km i składać z sześciu prób o nawierzchni betonowo-asfaltowej. Próby pokonywane dwukrotnie usytuowane będą na terenie: Państwowej Uczelni im. Stefana Batorego na terenie parkingu przed Intermarche oraz na terenie Energetyki Cieplnej. Zapisy do udziału w wydarzeniu przyjmowane będą w dniu rajdu od godziny 8.00 do 9.15., na ulicy Rynek 1. Tam obędzie się oficjalny start oraz meta rajdu. Komandorem rajdu jest Maciej Wisławski.

Głos Skierniewic i Okolicy był patronem medialnym XIX Edycji Skierniewickiego Rajdu Samochodowego. Będzie także patronem cyklu 2020.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2585 sekundy