(fot. Joanna Młynarczyk)

II Memoriał im. Ppor. Pil. Mariana Bełca - Walki powietrzne ESA o Puchar Polski” rozgrywa się (27.06) na terenie ogrodu Muzeum Historycznego Skierniewic. W zawodach bierze udział trzynastu zawodników, przyjechali z różnych miast. Swoich reprezentantów ma także skierniewicka modelarnia.

Zawody lotnicze to pierwsza duża plenerowa impreza po otwarciu muzeum. Organizatorzy imprezy bacznie pilnują reżimu sanitarnego – mierzą temperaturę ciała, a na teren muzeum można wejść tylko w maseczce lub przyłbicy oraz po zdezynfekowaniu rąk przy bramie. W specjalnie wyznaczonej strefie ogrodu rozgrywają się zawody samolotów zdalnie sterowanych. To już druga edycja imprezy w naszym mieście. Piloci startują w dwóch kategoriach: I i II wojny światowej, ścierają się w kilkuminutowych rundach. Jest barwnie i niezwykle widowiskowo. Na szczęście pogoda dopisuje.

Sobotnie spotkanie w muzeum rozpoczęło się przed południem od otwarcia wystawy plenerowej „Lotnicy ziemi skierniewickiej w II wojnie światowej”, na której zaprezentowani zostali lotnicy oraz personel lotniczy wywodzący się z naszego miasta lub okolic.

Po wystawie, co godzinę oprowadzają gości: Jacek Stępowski, prezes Towarzystwa Przyjaciół Skierniewic oraz Robert Gretzyngier, prezes Fundacji Historycznej Lotnictwa Polskiego. Wystawa dostępna będzie na ogrodzie muzeum przez 2 miesiące.

Więcej czytaj w najbliższym wydaniu „Głosu Skierniewic i Okolicy” (2.07).

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2676 sekundy