– „Woda księżycowa” to książka o poszukiwaniu sensu, spełnienia w życiu osobistym i zawodowym. To powieść o ludziach, dla których najcenniejsze jest realizowanie marzeń – mówi Agnieszka Janiszewska-Szczepanik.

– „Woda księżycowa” to książka o poszukiwaniu sensu, spełnienia w życiu osobistym i zawodowym. To powieść o ludziach, dla których najcenniejsze jest realizowanie marzeń – mówi Agnieszka Janiszewska-Szczepanik. (fot. Joanna Młynarczyk)

Dworzec, park miejski, skierniewickie ulice – znane mieszkańcom miejsca znalazły odzwierciedlenie w powieści młodej łodzianki Agnieszki Janiszewskiej-Szczepanik „Woda księżycowa”. Premiera książki już jutro (3.07).

Agnieszka Janiszewska-Szczepanik poznała bliżej nasze miasto w ubiegłym roku. W ramach projektu „Małe granty kultury”, organizowała tu warsztaty coachingowe.

– Wcześniej nie znałam Skierniewic, słyszałam o nich trochę z opowieści mieszkającej tu cioci. Dopiero, gdy zaczęłam przyjeżdżać, uświadomiłam sobie, że to naprawdę fajne miasto – opowiada.

Główna bohaterka „Wody księżycowej”, Natalia jest łodzianką, ale często przyjeżdża do Skierniewic, bo stąd pochodzi jej partner, Bartek. Ich pierwsza randka miała miejsce w urokliwym skierniewickim parku. Ponadto w książce można odnaleźć sceny rozgrywające się na dworcu PKP, na ulicy Rawskiej czy spacery pary po osiedlu Zadębie.

W piątek, 3 lipca będzie miała miejsce premiera powieści. Spotkanie z autorką odbędzie się online na Facebooku. Ogłoszone zostaną też konkursy, wśród których do wygrania będzie m. in. powieść. Po zakończonym remoncie siedziby Centrum Kultury i Sztuki, planowane jest także spotkanie i promocja książki w Skierniewicach.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 4

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

z miasta

Połączył ich jazz. W Skierniewicach wystartował...

Projekt „Malujemy sercem” na finiszu. Czas na...

Społeczna lodówka nikomu już nie służy

Mazowsze. Wiadomości z regionu

Nowa winda ruszyła w ZSI

Skierniewiccy technicy w Grecji

Oddali cześć powstańcom listopadowym

Sztuka łączy pokolenia. Portret i styl w muzeum

Skierniewicka Izba Gospodarcza ma 30 lat. W rok...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA