Skierniewiczanie i skierniewiczanki z MKS Ósemka mocno zaznaczyli swoją obecność podczas łódzkiej Basketmanii (fot. MKS Ósemka)

Koszykówka 3x3 cieszy się coraz większą popularnością. W Łodzi (4-5.07) poznaliśmy mistrzów województwa łódzkiego i finalistów mistrzostw Polski w kategoriach U23 i U17. Drużyny MKS Ósemka najlepiej wypadły w kategoriach open pań i chłopców U15.

− W turnieju udział wzięło 128 drużyn z całego kraju podzielonych na 8 kategorii, wystąpiły także kadry narodowe kobiet i mężczyzn, a pamiętać trzeba że panowie to aktualni brązowi medaliści Mistrzostw Świata. Nie zabrakło trenerów kadr, Marcina Gortata oraz konkursu wsadów piłki do kosza − opowiada Adrian El-Ward, trener ekip MKS Ósemka.

Basketmania rozegrana w miniony weekend (4-5.07) w Łodzi to najstarszy w Polsce turniej koszykówki 3x3. To była już 24. edycja imprezy cieszącej się wielkim zainteresowaniem. W stawce zespołów walczących nie tylko o zwycięstwo w turnieju, a także o tytuły mistrzów łódzkiego znalazły się ekipy z MKS Ósemka Skierniewice.

W kategorii open mistrzami łódzkiego 3x3 zostały ekipy ŁKS Łódź (panowie) i MKS Ósemka Skierniewice (panie).

W kategorii U23 wśród mężczyzn mistrzami łódzkiego 3x3 zostali koszykarze ŁKS Łódź, którzy zapewnili sobie awans do finałów mistrzostw Polski. Druga ekipa turnieju – Team Nemesis także uzyskała awans.

Wśród kobiet (U23) 3x3 najlepsze okazały się drużyny łódzkiego Widzewa, które pojadą na finał mistrzostw Polski. Trzecia w stawce była Ósemka. W kategorii U17 3x3 wygrali ŁKS Nieszczepieni, którzy wyprzedzili ŁKS Szkołę Gortata (obie drużyny wywalczyły awans do finałów Mistrzostw Polski). Łodzianki z Widzewa i ekipa Basket 4ever Ksawerów to dwie najlepsze drużyny rywalizacji pań 3x3 w kategorii U17.

W rywalizacji U15 3x3 chłopców całe podium dla Ósemki. W tej kategorii wśród dziewcząt wygrała ekipa Basket 4ever Ksawerów.

− W takim koszykarskim święcie nie mogło zabraknąć koszykarek i koszykarzy MKS Ósemki Skierniewice, która do różnych kategorii zgłosiła aż 10 drużyn. Łącznie Ósemka w 24. edycji Basketmanii wywalczyła 6 medali w mistrzostwach województwa łódzkiego w koszykówce 3x3: dwa razy złoto, ,dwa razy srebro i dwa razy brąz. Tytuły Mistrzów Województwa Łódzkiego, a tym samym złote medale i okazały puchar ŁZKosz wywalczyły drużyny chłopców w kategorii U15 oraz naszych seniorek w królewskiej kategorii open − ocenia prezes Ósemki.

Więcej o turnieju w najnowszym (9.07) wydaniu "Głosu Skierniewic i Okolicy".