Niemal nowe auta coraz droższe

Sytuacja na rynku niemal nowych samochodów jest stabilna pomimo problemów spowodowanych koronawirusem. Liczba samochodów w ofertach za pierwsze półrocze 2020 roku jest niemal taka sama jak w analogicznym okresie ubiegłego roku. W ciągu sześciu miesięcy tego roku na rynku wtórnym zaoferowano 74 957 aut w wieku do 5 lat i przebiegiem do 50 000 km, czyli tylko o 1 066 aut mniej niż przed rokiem.

Niemal nowe auta używane nadal cieszą się dużym zainteresowaniem klientów. Korzyści ekonomiczne, które wynikają z zakupu prawie nowych samochodów są niezaprzeczalne. W przypadku popularnych marek i modeli oszczędności w porównaniu z nowym samochodem wynoszą średnio od 20 do 30 proc., a w przypadku marek premium i luksusowych cena poniżej 50 proc. ich pierwotnej wartości nie jest wyjątkiem. Jednocześnie są to najczęściej auta objęte przedłużoną gwarancją producenta przez kilka kolejnych lat i tym samym koszty serwisu są niższe niż w przypadku starszych pojazdów – powiedziała Karolina Topolova, Dyrektor Generalna AURES Holdings, operatora międzynarodowej sieci autocentrów AAA AUTO.

Największa oferta niemal nowych aut używanych jest w województwach mazowieckim, śląskim i wielkopolskim. Prawie 65 proc. samochodów jest wyposażonych w silniki benzynowe, a 31 proc. w wysokoprężne.

Reszta to alternatywne napędy, których z roku na rok przybywa, a klienci mają do nich coraz większe zaufanie. Przykładowo, w przypadku modeli hybrydowych oferta powiększyła się z 1 995 w pierwszej połowie 2019 roku do 2 920 w tym samym okresie 2020 roku. Sprzedający oferowali także 394 modele aut w pełni elektrycznych, czyli aż o 338 więcej niż rok temu.

Marką, która dominuje w segmencie niemal nowych aut jest Toyota. Za nią plasują się Mercedes, Renault, Volkswagen i Ford.

***
Grupa AAA AUTO istnieje na rynku od 28 lat. Jest częścią grupy AURES Holdings należącej do brytyjsko-polskiego funduszu inwestycyjnego Abris Capital Partners. Od momentu rozpoczęcia działalności, Grupa AAA AUTO obsłużyła ponad 2.3 miliony klientów. W 2019 roku sprzedała 86.000 samochodów. Obecnie posiada 57 oddziałów, z czego 13 znajduje się w Polsce. Pod względem liczby sprzedanych samochodów AAA AUTO jest jednym z największych dealerów używanych samochodów w Europie Środkowo-Wschodniej. W 2017 Grupa AAA AUTO zajęła 2. miejsce w European Business Awards 2016/2017. W Polsce Grupa AAA Auto funkcjonuje jako Autocentrum AAA AUTO Sp. z o.o

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA