(Fot. Sławomir Burzyński)

Mieszkaniec Sochaczewa systematycznie okradał jeden z kościołów w Skierniewicach, bo miał klucze do sejfu na zakrystii.

W połowie lipca skierniewiccy policjanci zostali powiadomieni, że prawdopodobnie ktoś kradnie pieniądze z zakrystii jednego z kościołów w starej części miasta.

Proboszcz oraz zakrystian zauważyli, że z niedzielnej zbiórki na tacę, która składana była w sejfie, znikały pieniądze. Sejf nie miał na powierzchni żadnych uszkodzeń, podobnie jak drzwi kościoła. Łącznie od czerwca zginęło blisko 7.000 złotych.

Policjanci ustalili, że złodziej mógł używać dorobionych kluczy, a także znać rozkład pomieszczeń oraz kościelne zwyczaje.

– Takie klucze i informacje posiadał były ministrant, który służył do mszy w kościele niedługi czas temu – informuje Justyna Florczak-Mikina z komendy policji.

W niedzielę (26.07) około godziny 22 policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który dorobionymi kluczami otwierał drzwi do zakrystii. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec powiatu sochaczewskiego. W jego domu znaleziono ponad 9 tysięcy złotych oraz krzyże, kielichy i monstrancje. Młodzieniec przyznał się do kradzieży i wyjaśnił sposób swojego działania. Usłyszał zarzuty dotyczące przynajmniej 13 kradzieży z włamaniem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 8

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3127 sekundy