Roboty na drodze w Słomkowie idą pełną parą. Wkrótce rozpoczną się orace na drodze Pszczonów Majdany.

Roboty na drodze w Słomkowie idą pełną parą. Wkrótce rozpoczną się orace na drodze Pszczonów Majdany. (fot. Beata Pierzchała)

Za kilka dni rozpocznie się realizacja kolejnej inwestycji drogowej w gminie. Na przetarg wpłynęło sześć ofert, wszystkie dużo tańsze od zakładanego kosztorysu.

Gmina przygotowała się na dużo większe wydatki niż ostatecznie się okazało. Wstępny kosztorys oszacowano na blisko 700 tysięcy złotych. Tymczasem wszystkie złożone oferty są niższe od zakładanej kwoty. Jedna z nich o blisko ćwierć miliona złotych. Wśród sześciu ofert najdroższą złożyła firma JKM Mirex ze Skierniewic – ponad 630 tys. zł, najtańszą Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Piotrkowa Trybunalskiego – 466,5 tys. złotych. Biorąc pod uwagę dofinansowanie, które pozyskała gmina z urzędu marszałkowskiego w wysokości 280 tysięcy złotych, nowa droga będzie gminę kosztować znacznie mniej. Ostateczna decyzja co do wyboru oferty nie została jeszcze podjęta.    

Więcej na ten temat w papierowym "Głosie" z 30 lipca.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2743 sekundy