Krzysztof Garbicz mimo upływających lat nadal prezentuje wysoką sprinterską formę. (fot. Adam Michalski)

Lekkoatleta weteran ze Skierniewic Krzysztof Garbicz brązowym medalistą 5. Mistrzostwa Polski w Trójboju Sprinterskim.

Krzysztof Garbicz, sprinter weteran ze Skierniewic na trzecim miejscu ukończył 42. Memoriał im. Grzegorza Duneckiego, 5. Mistrzostwa Polski w Trójboju Sprinterskim. − Mimo tylu lat spędzonych na bieżni, pierwszy raz biegłem przy sztucznym świetle − mówi Krzysztof Garbicz, który dodaje, że rezultaty były lepsze niż dwa lata temu.

Święto królowej sportu, 42. Memoriał im. Grzegorza Duneckiego oraz imprezy towarzyszące odbywały się w Toruniu we wtorek (28.07). wystartowali zawodnicy z całej Polski oraz we wszystkich kategoriach wiekowych. Wśród setek startujących znaleźli się mastersi, którzy rywalizowali w 5. Mistrzostwach Polski w Trójboju Sprinterskim. Na rywalizację złożyły się biegi na dystansach 60, 100 i 200 metrów.

Najlepszy w kategorii M40 okazał się 42. letni Maciej Koszela. Urodzony w 1978 roku sprinter weteran dystans

60 metrów pokonał w czasie 7,58 sek., 100 metrów w czasie 11,80 sek., a 200 25,02. W sumie zgromadził na swoim koncie 2298 punktów. Drugi, jego rówieśnik Przemysław Grzybowski 60 metrów przebiegł w czasie 7,91 sek., 100 metrów w czasie 12,00 sek., a 200 metrów 24,54 sek. Łącznie zdobył 2197 punktów. Tylko punkt mniej zgromadził skierniewiczanin, na którego bilans złożyły się: 7,68 sek. na 60 metrów, 12,34 sek. na 100 metrów i 24,61 sek. na 200 metrów.

Rekord trójboju sprinterskiego w kategorii M40 ustanowił w 2008 roku w Toruniu Krzysztof Wardecki, który 60 metrów pokonał w czasie 7,15 sek., 100 metrów 11,20 sek., a 200 metrów 23,28 sek.

Więcej na ten temat w najnowszym (6.08) wydaniu "Głosu Skierniewic i Okolicy".