(fot. Ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego)

Dla starszego pokolenia Ewa Milde kojarzy się z rolą w „Czterdziestolatku”, dla młodszego z Zofią z „Misia”. Jej inteligencja i poczucie humoru szło w parze z urodą. To, że Skierniewice miały wspaniałą aktorkę, wiele osób dowiedziało się, niestety, z nekrologu. Ewa Milde zmarła 24 lipca w Chicago. Już po publikacji wspomnienia o aktorce w „Głosie Skierniewic i Okolicy” rozmawialiśmy z Barbarą Milde, zmarła aktorka była jej ciotką, jak nam powiedziała - rodzina rozważa pochówek w Skierniewicach.

Aktor Tadeusz Chudecki przebywa w Grecji, gdzie wyjechał na chwilę oddechu. Tłumaczy, że przygotowuje się do nowych wyzwań. Razem z żoną Justyną planują otworzyć teatr na warszawskich Bielanach.


– Ewę spotkałem krótko po szkole teatralnej. Jest taki typ ludzi, których spotykając nawet na krótko, wywierają ogromny wpływ, zostają w pamięci. Tak było z moją znajomością z Ewą Milde. Spotkaliśmy się w teatrze Ateneum. Graliśmy w kilku przedstawieniach. Człowiek o niezwykłym kolorycie, radości życia, poczuciu humoru i umiłowaniu wolności. Pewnie to było przyczyną, że wyjechała z Polski. To był trudny moment w naszej historii i do tego żyła w niezbyt udanym związku – Tadeusz Chudecki opowiada w rozmowie z „Głosem”.


Przyznaje, że odkąd wyemigrowała nie znał jej dalszych losów. Dlatego wieść o śmierci aktorki całkowicie go zaskoczyła.


– Nie wiedziałem, że pochodziła ze Skierniewic – przyznaje.


Urodziła się tutaj w 1944 roku. W Skierniewicach ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa.

– Pamiętam Ewę. Mieszali przy ul. Kościuszki. Miała brata Andrzeja, on chyba nawet został wicewojewodą warszawskim. Natomiast doskonale przypominam sobie ich ojca Eugeniusza. Był nauczycielem w liceum. Bodajże uczył przysposobienia wojskowego. Taki sztywny, wojskowy typ nauczyciela – wspomina Andrzej Holewiński, który jest żywą kroniką Skierniewic.

 

Więcej czytaj w elektronicznym wydaniu "Głosu". TU POBIERZ

 

 

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 3

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2795 sekundy