Praca na zadany temat z wyobraźni nie była łatwa.

Praca na zadany temat z wyobraźni nie była łatwa. (fot. Joanna Młynarczyk)

Trwają wakacje, ale to nie oznacza, że można tylko wypoczywać i relaksować się. Wolny czas można też wykorzystać na naukę nowych rzeczy. Świat możliwości malarskich dzieci poznawały dzięki warsztatom zorganizowanym przez pracownię plastyczną Plama w skierniewickim CKiS.

– Chodziło mi o to, by dotknęły różnych technik malarskich i spróbowały pracy w plenerze, bo okazuje się to problemem – mówi Anna Pokora z pracowni plastycznej Plama. – Dzieci przyzwyczajone są do pracy przy stołach, na niewielkich powierzchniach, w szkole nie mają zajęć plastycznych z prawdziwego zdarzenia. Malując na małych karteczkach nie rozwijają się. Dlatego powinni korzystać z takich pracowni jak nasza w centrum kultury, gdzie zapewniamy odpowiednie warunki pracy – zachęca.

Problemów jest więcej, w tym ten związany z brakiem kultury malowania.

– Wiadomo, że dzieci mażą w różnych miejscach, często niedozwolonych, dlatego musimy nauczyć je kultury malowania, to też rola domu kultury, a mój priorytet. Jeśli nauczymy dzieci kultury malowania, bycia na zewnątrz, zaprocentuje to w przyszłości – zwraca uwagę Anna Pokora.

Więcej czytaj w najbliższym wydaniu „Głosu Skierniewic i Okolicy” (13.08).

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2827 sekundy