Pastelowy świat widziany oczami Marleny Mazurek można oglądać w galerii akademii do 3 września.

Pastelowy świat widziany oczami Marleny Mazurek można oglądać w galerii akademii do 3 września. (fot. Joanna Młynarczyk)

„Stamtąd”, „Tamtędy”, „Wstaje”, „Gdzieś”, „Od północy”... tytuły prac malarskich Marleny Mazurek pozwalają na dużą wolność w ich interpretacji. Większość to pejzaże abstrakcyjne, ale można też w nich odnaleźć miejsca realne i zakątki znane skierniewiczanom. Najnowszą wystawę prac artystki można oglądać w Akademii Twórczości w Skierniewicach.

– Marlena Mazurek to indywidualistka, która szuka swojej drogi, swojego stylu, kocha suchy pastel i widać, że dobrze czuje się w tej technice – zwraca uwagę Anna Pokora, artysta, plastyk, instruktor z Centrum Kultury i Sztuki, do której na zajęcia malarskie uczęszcza Marlena Mazurek. – Bardzo dużo luzu jest w jej pracach, a niedopowiedziane i otwarte tytuły pozwalają widzowi na własną interpretację – dodaje.

„Między mną a horyzontem” to kolejna wystawa Marleny Mazurek w Skierniewicach.

Tytuł niejednoznaczny wystawy, jak i wyeksponowanych na niej prac, zachęca, aby zajrzeć do galerii, obejrzeć prace, zastanowić się, poszukać w nich sobie, poszperać we własnych myślach…

– Kiedy moje prace oglądają inni, czuję skrępowanie, zawstydzenie, ale też oczekiwanie, co powiedzą – przyznaje Marlena Mazurek. – Jeśli ktoś skupia uwagę na tym, co zrobiłam, zatrzymuje się na chwilę przed obrazem, bardzo się wzruszam – przyznaje.

Wernisaż wystawy odbył się wirtualnie (6.08), ale wystawę można zwiedzać w realu w skierniewickiej Akademii Twórczości przy ul. Piłsudskiego 2.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2812 sekundy