Anna Bibik dwukrotnie meldowała się na najwyższym stopniu podium mistrzostw województwa w lekkiej atletyce. (fot. arch.)

Zawodniczka UKS Vis Skierniewice Anna Bibik została podwójną mistrzynią województwa łódzkiego juniorów młodszych (U16). Skierniewiczanka, podopieczna Jolanty Barskiej triumfowała w skoku w dal w bardzo dobrym wynikiem 5.27 m oraz w sprincie na 100 metrów z czasem 12.84 sek. Oba rezultaty są rekordami życiowymi młodej lekkoatletki.

Fantastyczne wyniki Ani nie są jedynymi pozytywnymi akcentami podczas weekendowych mistrzostw. Tuż za podium start w Bełchatowie ukończyła Aleksandra Tarnowska, która była 4. na dystansie 100 metrów z rekordem życiowym 13.06 sek. Ten wynik zapewnił jej udział w mistrzostwach Polski młodzików. Wysokie 5. miejsce na dystansie 600 metrów zajął Jan Gołębiowski, który uzyskał czas 1:33.83. Medal Ani Bibik wręczała Dorota Markowska trenerka UKS Vis.

Dziś (1.09) Anna Kłosińska wystąpi w Mistrzostwach Województwa Juniorów U18, które także odbywały się będą w Bełchatowie. Juniorka Ania Kłosińska zdobyła kwalifikację do udziału w mistrzostwach Polski juniorów młodszych w skoku w dal i trójskoku i wystartuje w Łodzi w dniach 18-20 września, gdzie odbędzie się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Ania Bibik i Ola Tarnowska mają kwalifikację na mistrzostwa Polski młodzików, które odbędą się w Słupsku (26-27.09). W weekend, w Bełchatowie odbyły się także Mistrzostwa Województwa Łódzkiego 12. i 14-latków.

− To była wspaniała zabawa, udany start naszych zawodników, nowe życiówki i zdobyte medale − mówi Joanna Korwek, trener młodszych zawodników UKS Vis. Medale zdobyły Michalina Rusin (złoto) i Lena Korwek (srebro) w rzucie piłeczką palantową.

Podczas mistrzostw startowali także zawodnicy Akademii Młodych Sportowców DIEGO

− Dla większości zawodników to dopiero początek przygody z lekkoatletyką. Mimo niekorzystnego wiatru wszyscy nasi reprezentanci zrealizowali dziś swoje plany i wrócili z mistrzostw województwa łódzkiego z nowymi rekordami życiowymi − opowiada Krzysztof Garbicz. W biegu na dystansie 60 metrów w kategorii U12 Michał Rydzoń z czasem 9.69 zdobył srebrny medal. Ten sam młody sportowiec wywalczył brąz w skoku w dal. Alex Garbicz (kategoria U14) na dystansie 60 metrów zdobył brąz z czasem 8.51 sek.

Już w najbliższy weekend młodzi skierniewiccy lekkoatleci wystąpią w finale krajowym Czwartków lekkoatletycznych, który odbędzie się w Łodzi.

Więcej o królowej sportu w wydaniu Głosu Skierniewic i Okolicy z 10 września.