(fot. Joanna Młynarczyk)

W Skierniewicach znów spotkały się malarstwo, fotografia, rzeźba i muzyka. W piątkowy wieczór (4.09), w holu kina Polonez Katarzyna Uzar i Katarzyna Klimek zorganizowały wernisaż poplenerowy „Na styku sztuk”. Wystawę można oglądać tylko do poniedziałku.

– Pasja i miłość do sztuki oraz jej brak w Skierniewicach zmobilizowały nas do tych działań – mówią Katarzyna Uzar i Katarzyna Klimek, artystki i organizatorki wydarzenia. – Łączymy sztuki – taniec, malarstwo, rzeźbę. Fotografowie, muzycy do nas dołączają i dzięki czemu nasze przedsięwzięcie się rozrasta – podkreślają.

W pandemii koronawirusa, instytucje kultury są niemal zamknięte, a one działają prężnie.

– Nie można stać w bezruchu, zatrzymać się – tłumaczą. – Jeżeli sytuacja nas do tego zmusi, nie znikniemy, a przeniesiemy nasze działania do internetu, na stronę Na styku sztuk – uprzedzają.

Skierniewiczanki obrały sobie cel.

– Chcemy, żeby sztuka docierała do ludzi, znajdowała swoich odbiorców poza pracowniami, salami tanecznymi. Chcemy pokazywać i odkrywać artystów amatorów, ludzi tworzących w domu i zachęcać ich by wychodzili ze swoich pracowni, wyciągali z szuflad prace i talenty. Tak właśnie wyłowiłyśmy Mateusza, czyli Lastin Line, który dziś gra na wernisażu. Takich jak ona ludzi szukamy i chcemy z nimi współpracować – mówią dwie Katarzyny.

Na realizację projektu „Na styku sztuk” skierniewiczanki pozyskały grant z Centrum Kultury i Sztuki. Ale wraz z jego zakończeniem, nie przestają działać. Już 17 września zapraszają na kolejne wydarzenie i spotkanie ze sztuką. W nowej restauracji 4 Braci, przy ul. Sienkiewicza ponownie zorganizują wystawę sztuki. Zagra też Mateusz Lasota czyli Lastin Line.

– Nasze spotkania będą odbywały się tam cyklicznie, co 2 tygodnie. Będziemy promować różnych lokalnych artystów – zapowiadają Katarzyna Klimek i Katarzyna Uzar.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3155 sekundy