Sport

wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 września 2020 | 17:10
Igor Łuczyński z Ewą Milczarek.

Igor Łuczyński z Ewą Milczarek. (fot. Czwartki)

Znakomite wieści napływają z Łodzi, gdzie rozgrywany jest (5-6.09) Finał Krajowy edycji 2019/2020 Czwartków lekkoatletycznych. Reprezentacja skierniewickiej edycji zdobywa medale i cenne wysokie miejsca. Setny medal w historii zdobył Igor Łuczyński w biegu na 60 metrów.

Rawski sprinter (reprezentanci MLUKS Rawa Mazowiecka startują pod skierniewickim szyldem, gdyż w miejskiej edycji rywalizują w Skierniewicach) Igor Łuczynski zajął w niedzielę 3. miejsce w biegu na 60 metrów uczniów z klas VI i zdobył setny medal dla Skierniewic podczas dotychczas rozegranych Finałów Krajowych Czwartków Lekkoatletycznych. Igor to zawodnik MLUKS Rawa Mazowiecka, którego trenerem jest Jarosław Wasiak. Rawianin osiągnął rezultat 7,67 sek., co jest nowym rekordem życiowym sprintera.

W sobotę medale zdobyli Mateusz Mularczyk, Szymon Janecki i Szymon Kwiatkowski. Pierwszy wywalczył złoto w rzucie piłeczką palantową i to był pierwszy medal dla Skierniewic podczas XXVI Ogólnopolskiego Finału Czwartków Lekkoatletycznych. Mateusz Mularczyk uzyskał wynik 44 m.

− Historia zatoczyła koło bo wiele lat temu tata Mateusza, Piotr Mularczyk wywalczył na finałach krajowych srebrny medal w skoku wzwyż. Jestem wzruszona − opowiada Ewa Milczarek, organizator skierniewickiej edycji Czwartków.

W sobotę W skoku w dal brąz wywalczył Szymon Janecki z wynikiem 4,85 m. Brąz zawisł także na szyi Szymona Kwiatkowskiego w rzucie piłeczką palantową z wynikiem 50 m. Wszyscy trzej są reprezentantami skierniewickich szkół.