(fot. Joanna Młynarczyk)

Trójka uczestników skierniewickich eliminacji do 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, na scenie Klubu Konstancja zaprezentowała (10.09) przygotowane utwory. Jurorzy dali wszystkim szansę wystąpienia w kolejnym etapie konkursu – w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 19 – 20 września w Łódzkim Domu Kultury.

Organizatorem eliminacji miejsko-powiatowych 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego było Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach wspólnie z Towarzystwem Kultury Teatralnej w Warszawie. Skierniewiczanie od lat licznie brali udział w konkursie, w tym roku zgłosiła się jednak tylko trójka chętnych.

Mikołaj Stempniak, uczeń kl. I LO im. B. Prusa zaprezentował utwór „Dusiołek” Bolesława Leśmiana oraz fragment „Pana Tadeusza”. Weronika Wojciechowska z kl. III tej samej szkoły, wyrecytowała wiersz Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej „Bez ciebie” oraz fragment prozy Włodzimierza Odojewskiego „Nie mogę cię samego zostawić o zmierzchu”. Joanna Synajewska, ucząca się w klasie maturalnej LO w Grodzisku Mazowieckim, wyrecytowała wiersz „Lustro” Haliny Poświatowskiej” oraz fragment „Nędzników” Wiktora Hugo.

Wszyscy awansem zakwalifikowani zostali do kolejnego etapu konkursu – eliminacji wojewódzkich i już 20 września zaprezentują się na scenie Łódzkiego Domu Kultury w Łodzi. Wcześniej jednak wezmą udział w warsztatach poprowadzonych pod kierunkiem aktora Piotra Stawskiego.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3982 sekundy