kościół

z powiatu

z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 września 2020 | 13:34 komentarzy 15
Kuria zabiera głos w sprawie księdza z Żelaznej. Watykan pyta o zaniedbania biskupa

Kuratorium oświaty po ujawnieniu afery odsunęło nauczyciela religii od pracy z dziećmi w szkole podstawowej w Żelaznej. Kuria diecezjalna w Łowiczu po południu (11.09) poinformowała, że "podjęto środki zapobiegawcze w postaci odwołania ks. Jarosława W. z urzędu i nałożenia na niego zakazu pełnienia jakiejkolwiek posługi".

Komunikat kurii diecezjalnej w Łowiczu, dn. 11 września 2020 r.

"W nawiązaniu do niedawnej publikacji prasowej, dotyczącej ks. Jarosława W., kuria diecezjalna w Łowiczu informuje, że – w związku z nowymi okolicznościami sprawy – jest w toku dodatkowe dochodzenie wstępne w procesie karnym dotyczącym tego kapłana.

W trosce o większą przejrzystość i bezstronność postępowania, będzie ono powierzone delegatowi spoza diecezji łowickiej, który dokładniej zbada pojawiające się nowe elementy w tej sprawie.

Ponadto kuria diecezjalna w Łowiczu informuje, że podjęto środki zapobiegawcze w postaci odwołania ks. Jarosława W. z urzędu i nałożenia na niego zakazu pełnienia jakiejkolwiek posługi.

Informuje również, że z polecenia Stolicy Apostolskiej prowadzone jest odrębne postępowanie, powierzone arcybiskupowi metropolicie łódzkiemu, w sprawie ewentualnych zaniedbań biskupa łowickiego w prowadzeniu spraw o molestowanie osób nieletnich przez niektórych duchownych jego diecezji"

.

Ks. mgr lic. Zbigniew Kielan
Rzecznik Prasowy Diecezji Łowickiej

Może cię zainteresować:

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 38

 • 13
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 4
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 3
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 3
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 7
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 6
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~o.Misjonarz 0 ponad rok temu

  Wszędzie tam gdzie jest Kościół rzymsko katolicki – jest seks i dewiacje. I to trwa od wieków. Na świecie jest tylko jedna organizacja, która takich seks-dewiantów sama rekrutuje, potem tychże dewiantów wspiera a w razie wpadki chroni przed wymiarem sprawiedliwości. Dlatego atrakcją dla mediów jest nie sam wielebny dewiant, ale skuteczne wyłuskanie go spod papieskiej czyli kurialnej kurateli. Kościoła nie da się naprawić. Zbyt wiele uczynił krzywd, zbyt długo kłamał, cała logika tej instytucji oparta na hierarchii i pogmatwanej mistyce czyni ją przestarzałą, zbędną i szkodliwą społecznie. Miejmy nadzieję, że Franciszkowi przypadnie rola na wzór twórcy "pierestrojki" oraz "głasnosti" i przyśpieszy upadek tej Stajni Augiasza pomiotu Antychrysta oraz wyzwolenie ludzkości z jego pazernych macek. Nie wierzcie tej usakralnionej obłudzie, tej eklezjalnej hipokryzji! Ta instytucja została stworzona na kłamstwie i nie jest w stanie się oczyścić.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Parafianin -1 ponad rok temuocena: 82% 

  Jak nie złodziej to pedofil latami siedzi na parafii, a biskup łowicki Dziuba skrzętnie latami to ukrywa , zamiata sprawę pod dywan,to biada jednej i drugiej stronie na Sądzie Ostatecznym jeżeli takowy jest. Czy wierzą oni w to co mówią?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~wiedzacy -2 ponad rok temuocena: 100% 

  Trochę śmieszne to zdjęcie, na którym zakryto twarz kapłana który był w Żelaznej przed ks. jarosławem., a który nic nie ma wspólnego z aferą. Takie małe uchybienie :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~XYZ -3 ponad rok temuocena: 100% 

  Ciekawe gdzie się spowiadał ks. z Żelaznej. podobno po sąsiedzku u ks. z Janisławic bo to jego dobry koleszka, to niezłego miał kolegę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Dawid -4 ponad rok temuocena: 80% 

  Przypominam że księża modlą się za pieniądze. za te ziemskie pieniądze, o niebieskich pieniądzach prosto z nieba o których tak dużo opowiadają z ambony to w ogóle nie chcą słyszeć, a podobno zaplata w niebie jest stukrotna.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Szymek -5 ponad rok temuocena: 100% 

  To jest dolegliwość wielu Kościołów, związków wyzn. i sekt. Mówią, że STRZEGĄ swoich owieczek a a co robią? STRZYGĄ i to jak!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~mniejsza większość :) -6 ponad rok temuocena: 73% 

  Przezabawne jest to, że KK jest finansowany z budżetu państwa, więc również przez plujących na trójpostaciowego bozię, ale księżom kasa plujących nie śmierdzi, bo kasa istnieje, a bozia wcale. Wg danych Episkopatu za watykańskie obrzędy chodzi już tylko ok 35% przymusowo ochrzczonych.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Lolek -7 ponad rok temuocena: 84% 

  Przez lata zamiatali pod dywan więc teraz ciężko im się przestawić, dostęp do wiedzy jest w dzisiejszych czasach powszechny i coraz mniej ludzi wierzy w bajki. Poza tym nie zapominajmy, że w tej organizacji za ukrywanie pedofilów zostaje się świętym.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Ks.... -8 ponad rok temuocena: 77% 

  Kiedy biskup łowicki Dziuba i jego zastępca Osiał był u spowiedzi i u którego spowiednika i czy ta spowiedz była ważna a może śwętokracka?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Xyz -9 ponad rok temuocena: 92% 

  A czy (Ks....) często się spowiada i ewentualnie u kogo i czy ta spowiedź jest szczera?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~obserwator -10 ponad rok temuocena: 88% 

  Te nowe okoliczności sprawy to nagłośnienie ich w lokalnych i ogólnopolskich mediach. Nie dało już się dłużej tego tuszować. Czy za krycie pedofilów odpowiedzą karnie także biskupi(łowicki i łódzki) oraz proboszczowie parafii w których przebywali?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~wierzący...? -11 ponad rok temuocena: 61% 

  Może ......."sprawił wrażenie znakomitego kapłana ", ale jak się zaczyna mieszać w głowie to powinien wcześnie się tym zainteresować i iść do psychologa , a jednak nic sobie z tego nie robił, . przełożeni powinni się bardziej interesować co się dzieje na parafiach .ciekawe co teraz z nim zrobią, ......moze umieszczą gdzieś gdzie nikt go nie zna i dalej będzie........księdzem

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Karol -12 ponad rok temuocena: 77% 

  Pytanie dla każdego parafianina;katolika, prawosławnego, protestanta: Czy modlimy się za naszych duchownych? Nie? To zacznijmy/wznówmy, bo diabeł odwodzi nawet wspaniałych duchownych i osoby zakonne, a cóż dopiero nas, świeckich? Ksiądz Jarosław pochował siedem lat temu moje dziecko, sprawił wrażenie znakomitego kapłana -a dziś takie straszne czyny. Czym by się nie skończyła sprawa, musi korzystać z opieki psychiatry i egzorcysty, bo wiele zboczeń ma podłoże szatańskie. Módlmy się za duchownych.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~magiczny wafel -13 ponad rok temuocena: 54% 

  Diabeł to synonim watykańskiej sekty. Poza tym wiara w religijne bajki nie jest dla ludzi mądrych.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~ciotka-klotka -14 ponad rok temuocena: 62% 

  Tymczasem miasto Rzym ma nowego mieszkańca od jutra i na wieki.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Nastrój Świat Bożego Narodzenia

Lokalne podatki w górę o 15 procent

Porwali kobietę. Po kilku godzinach zostali...

"Jestem bezpieczny, jestem widoczny, noszę...

Łódzkie na plus

Próg zwalniający – pożytek czy pułapka?

Liderki za mocne. Skier-Vis przegrał z Akademią

Zatrucie tlenkiem węgla w Ziąbkach

Zimowa odsłona Szkolnej Ligi Pływackiej

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA