(fot. Joanna Młynarczyk)

Siedem par ze Skierniewic obchodziło w niedzielę (13.09) 50-lecie swojego małżeństwa. Uroczystość z wręczeniem medali za długoletnie pożycie odbyła się w Urzędzie Stanu Cywilnego.

Jubilaci wspominają: bywało różnie, ale wytrwaliśmy pół wieku razem, mieliśmy szczęśliwe życie i nie żałujemy żadnego dnia.

Wraz z gratulacjami i serdecznymi życzeniami na dalsze lata, medale wręczał parom prezydent Krzysztof Jażdżyk, a doniosłą uroczystość, zorganizowaną w dwóch turach, poprowadziła Ewa Ludwicka, kierownik USC.

– Od chwili gdy połączyliście się węzłem małżeńskim, tworząc rodzinę, upłynęło pół wieku – przypomniała Ewa Ludwicka. – Było to z pewnością jedno z najważniejszych wydarzeń w państwa życiu, wówczas rozpoczęliście wspólną podróż, pełną nadziei marzeń i oczekiwań. Potrafiliście prowadzić niekończącą się rozmowę o życiu, wspólnie dzieliliście radości i troski dnia codziennego – przypomniała kierownik USC.

Podczas jubileuszu nie zabrakło poczęstunku okolicznościowym tortem, toastu wzniesionego lampką szampana, gromkiego odśpiewania „Sto lat” oraz mocy serdeczności od najbliższych.

Podczas I tury 50 wspólnych lat świętowali: Zofia i Witold Jaskólscy, Helena i Włodzimierz Nowiccy oraz Marianna i Jan Wołowiec. Natomiast 51 lat razem obchodzili Marianna i Jerzy Zielińscy.

W II turze jubileusz 50-lecia obchodzili: Grażyna i Hieronim Łuczyńscy oraz Elżbieta i Stefan Topolscy. Państwo Irena i Józef Babik świętowali swoje 51-lecie.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 7

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2821 sekundy