(fot. Joanna Młynarczyk)

– Tu były bagna, dzika zwierzyna i las dookoła – wspominają swój zakład najstarsi pracownicy z Rawentu. – Był okres, że pracowało tu nawet 3 tysiące osób, na trzy zmiany, bo z produkcją załoga się nie wyrabiała – słyszymy. Seniorzy z osiedla Rawka realizują projekt „Fabryka pomysłów”. W minionym tygodniu, na terenie dawnego zakładu kręcili film. Wspominali.

Koordynacją działań seniorów w ramach akcji kieruje Tomasz Staroń.

– Chcemy przywołać zwłaszcza młodym ludziom pamięć o zakładzie, który stworzył całe osiedle na Rawce. Wokół niego kumulowało się życie codzienne wielu rodzin. Chcemy przywołać czasy młodości wielu ludzi, wyjazdów, spędzania wspólnie wolnego czasu – mówi Tomasz Staroń.

Seniorzy wspominali, opowiadali anegdoty, historie z lat 70-tych, 80-tych i późniejszych, gdy następowały zmiany, gdy zakład podupadał i teraz jest tylko częścią martwą krajobrazu.

Projekt „Fabryka Pomysłów” otrzymał dofinansowanie ze środków programu „Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 2

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3158 sekundy