Seniorzy z Rawki podzielili się zdjęciami ze swoich zbiorów, wspominają czasy, które jeszcze świetnie pamiętają.

Seniorzy z Rawki podzielili się zdjęciami ze swoich zbiorów, wspominają czasy, które jeszcze świetnie pamiętają. (fot. Joanna Młynarczyk)

W holu kina Polonez w Skierniewicach stanęła wystawa unikatowych, historycznych zdjęć zakładu Rawent i powstającego wokół osiedla „A wszystko zaczęło się od Rawentu”. Można ją oglądać do 14 października.

– Pamiętam jak w latach 60-tych, w miejscu gdzie dziś jest duże osiedle, był piach i jedna hala produkcyjna. Powoli zaczęły pojawiać się kolejne obiekty, zakład rozrastał się, powstawały szkoły, przedszkole, kościół. Dzięki społeczności Rawki i zakładowi, który w dużej mierze finansował ich powstawanie, osiedle rozwijało się – wspominają najstarsi mieszkańcy Rawki.

Rok temu podjęli się realizacji projektu „Fabryka pomysłów”, postanowili wspomnieć czasy swojej młodości, które jeszcze świetnie pamiętają. Zgromadzili pokaźną ilość zdjęć, na których przedstawili historię zakładu.

– Nie ma nigdzie takiego zbioru, dlatego warto obejrzeć wystawę – zachęcają Zofia Cieślak i Tomasz Staroń, koordynatorzy projektu.

Powybierali najciekawsze fotografie, które pogrupowali tematycznie. Spisali historię. Nie udało się jedynie zdobyć żadnego zdjęcia ilustrującego transport towarowy – m. in. ogromne luki okrętowe wywożone z zakładu.

Aktualnie projekt seniorów jest finalizowany. Powstaje film ze wspomnień. W planach jest również wydanie publikacji ze zdjęciami.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2938 sekundy