społeczeństwo

z powiatu

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 października 2020 | 15:22 komentarzy 15

Siedemnaście sztuk radzieckich pocisków czołgowych znaleziono przy ogrodzeniu wójta gminy Skierniewice. Na niewybuchy natrafiła ekipa wykonująca prace przy instalacji światłowodu. To nie pierwszy raz, kiedy dokonano takich odkryć wokół domu Czesława Pytlewskiego.

Odkrycia niewybuchów dokonano w poniedziałek. Na miejscu od razu pojawił się patrol policji, który zabezpieczał miejsce przez cały dzień. We wtorek przy posesji Czesława Pytlewskiego działania przeprowadzał już 27. Oddział Patrolu Saperskiego z Tomaszowa Mazowieckiego, który zabrał 17 sztuk radzieckich pocisków.

Trzeba przyznać, że można mówić o szczęściu, ponieważ z tego, co wiem w miejscu, gdzie znajdowały się niewybuchy miał być wykonany przecisk tuby ze sprężonego powietrza, który miał udrożnić drogę dla światłowodu. Chyba nie muszę dalej wyjaśniać, czym mogło to grozić.

Czesław Pytlewski, wójt gminy Skierniewice.

Ale to nie pierwszy raz, kiedy na posesji obecnego wójta odnaleziono niewybuchy. 10 lat temu podczas instalacji linii wodociągowych również znaleziono 9 sztuk radzieckich niewypałów. Wtedy pociski znajdywały się dosłownie 2 metry od domu wójta. Podczas prac z instalacją wodociągów jeden z pocisków został poruszony przez łyżkę koparki. Na szczęście nic się nie stało.

– Przyznam szczerze, ze po ostatnim znalezieniu pojawiły się we mnie małe obawy. Żona też zwraca mi uwagę, żeby sprawdzić ten teren. Na dłuższą metę nie ma co się dziwić, przecież przez te tereny przechodził front. Sam często w okolicach znajdywałem łuski z okresu wojny – kończy Czesław Pytlewski.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 12

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
 • 4
  BRAK SŁÓW

15Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~gość 15 14 dni temuocena: 32% 

  Flejtuch a nie gospodarz ! Tym bardziej że wiedział nie od dziś iż mieszka na polu minowym i ukrywanych zapasach broni .Teraz znowu nie zadba o bezpieczeństwo tylko będzie czekał do jakiś robót ziemnych aż w końcu zdarzy się wypadek. Inny gospodarz już dawno przekopałby własne podwórko nawet szpadlem wnuczka z piaskownicy ale nie leń. Leń tylko tak nic nie robi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Janek 14 14 dni temuocena: 69% 

  Gościu a ty juże przekopałeś swoje podwórko? Mam kilka łopatek po wnukach mogę ci pożyczyć, bierz się do roboty, nie bądź flejtuchem. Już, już, już.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Całka 13 14 dni temuocena: 69% 

  Gościu przeczytaj jeszcze raz artykuł i dowiesz się, że te pociski były znalezione -przy a nie -na posesji. Przekop swoje podwórko.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Anioł 12 14 dni temuocena: 71% 

  Kopalnia jadu i nienawiści u ~gościa! Lecz się chłopie! Nie bądź leń!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pochlebca 11 15 dni temuocena: 34% 

  Jakiż Pan Wójt pracowity. Na dziewięć komentarzy, sześć napisał osobiście.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pracownik 10 15 dni temuocena: 67% 

  ~Pochlebca - to chyba jeden z radnych kontra Wójt. Domyślam się kto to jest. Wszystko co zrobi Wójt jest złe. Ludzie nie dajcie się zwariować.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~l 9 16 dni temuocena: 40% 

  A kiedy wójt rozpocznie pracę na boisku w Żelaznej, jak długo dzieciaki mają być wyśmiewane, przez inne drużyny że nie mają swego boiska. Wójcie wstydźcie się.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Praktyk 8 16 dni temuocena: 61% 

  Wójt jest znany z tego, że albo robi dobrze gdy ma na to kasę, albo nie robi wogóle kiedy nie ma wystarczająco pieniędzy. Gdyby robił byle jak, to tego boiska już by nie było, bo rozmyłyby go deszcze, które niedawno prześladowały Żelazną, dopiero byłyby pretensje. ~l to ty się wstydź za takie bezsensowne wypowiedzi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Cenia 7 16 dni temuocena: 61% 

  Takie ciężkie czasy, ludzie masowo chorują i umierają, a tu na wsi najważniejsze jest boisko za grube miliony. Ten świat zwariował.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sprawiedliwa 6 16 dni temuocena: 62% 

  Co wspólnego mają niewybuchy z boiskiem w Żelaznej? Dlaczego poprzedni wójt wam tego nie zrobił i nie mieliście do niego pretensji? Jeździł tylko z wami na wycieczki i wszystko było na medal.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~8 5 18 dni temuocena: 59% 

  Czytelnik ten nie wypal zaraz po tobie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~czytelnik 4 19 dni temuocena: 40% 

  Cały ten teren razem z właścicielem to " Wielki Niewypał ! " dla Gminy Skierniewice i kłopot.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Prawa 3 16 dni temuocena: 61% 

  Największym kłopotem dla Gminy Skierniewice i "Wielkim Niewypałem" są niektórzy Radni , potrafią tylko psuć i utrudniać, widzą tylko swoje interesy, a uważają się za najważniejszych i najmądrzejszych. Można tylko współczuć Wójtowi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Cześć 2 16 dni temuocena: 62% 

  Takim jak ~Czytelnik zależy tylko żeby dokuczyć porządnemu człowiekowi. Wstyd!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nurek 1 16 dni temuocena: 62% 

  Wielkim niewypałem są tacy źle wychowani mieszkańcy, którzy bladego pojęcia nie mają o wszystkich dobrych działaniach Wójta.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2907 sekundy