z miasta

na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 października 2020 | 09:55 komentarzy 1
W poszukiwaniu świadka. Proces myśliwego wykluczonego ze środowiska

(fot.arch)

Drugi raz nie odbyła się rozprawa, w której na ławie oskarżonych zasiada skierniewiczanin, Michał Ł. Znany w lokalnym środowisku myśliwy skarżony jest m.in. o znęcanie się nad dzikiem w trakcie polowania. W piątek, 2 października do sądu znów nie dotarł świadek obrony.

Proces myśliwego ze Skierniewic rozpoczął się w styczniu. Podczas trzech rozpraw zeznania złożyło kilkunastu świadków. Do przesłuchania pozostał jeden. Ten początkowo powinien stawić się na kwietniową rozprawę do rawskiego sądu. Kolejne posiedzenie z oczywistych względów (pandemia) zostało odwołane. Sprawa przeciwko Michałowi Ł. wróciła na wokandę na początku lipca. Posiedzenie trwało zaledwie kilkanaście minut. I wcale nie dlatego, że świadek sprawnie odpowiadał na pytania. Do sądu znów się nie stawił. Okazało się, że nie doręczono mu wezwania ze względu na błędnie podane imię. Bartek okazał się Bartłomiejem, a nie Bartoszem, jak sądził obrońca podając dane potrzebne do wezwania świadka. Dla mundurowych ten szczegół miał znaczenie. Co prawda trafili pod wskazany adres, jednak imię się nie zgadzało, więc wezwanie nie zostało doręczone.

Następny termin sąd wyznaczył na początek października. Rozprawa rozpoczęła się punktualnie. Znów trwała kilkanaście minut, z czego większość czasu zajęło ustalenie daty kolejnej. Do sądu przyszedł Michał Ł. i jego obrońca. Przyjechał też jeden ze skierniewickich prokuratorów. Zabrakło... ostatniego świadka. Kolejne wezwania, tym razem z poprawnymi danymi, wróciły do sądu z adnotacją „nie podjął wezwania”. Pełnomocnik oskarżonego myśliwego przekonywał sąd, że świadek kontaktował się z oskarżonym. Miał być na rozprawie. Wezwanie na kolejny termin dostarczy mu policja.

Prokuratura w Skierniewicach oskarżyła Michała Ł. m.in. o znęcanie się nad dzikiem w trakcie polowania. Według śledczych mężczyzna przez ok. 25 minut miał świadomie zadawać cierpienie zwierzęciu, po tym, jak postrzelił je w kręgosłup. Na koniec dobił dzika nożem. Według prokuratury myśliwy miał też bezprawnie wejść w posiadanie tuszy słonki i ustrzelić o jedną sarnę więcej niż to wynikało z upoważnienia.
Początek sprawy to informacja o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożona przez samych myśliwych.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Farel 0 ponad rok temuocena: 100% 

  Znakiem tego idą w przedwanienie w tej sprawie. Wszak żadnemu myśliwcu włos z głowy spaść nie może nawet za zabicie człowieka, a co dopiero znęcanie się nad dzikiem.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

na sygnale

1300 złotych mandatu z nowego taryfikatora

Kolizje na drogach wojewódzkich

W Sądzie Rejonowym w Skierniewicach wygrała z...

Kolizja pięciu aut na autostradzie A2

Częstsze wyjazdy strażaków do pożarów w...

Wypadek pod Skierniewicami. Trzy osoby przewiezione...

Nie udało się uratować mężczyzny

Pożar budynku gospodarczego

Zablokowane skrzyżowanie. Zdrzenie dwóch aut