Szkoła poinformowała o dwudniowej integracji nauczycieli i pracowników szkoły. Wszystko w czasie pandemii. Na stronie internetowej oraz FB zamieściła zdjęcia.

Szkoła poinformowała o dwudniowej integracji nauczycieli i pracowników szkoły. Wszystko w czasie pandemii. Na stronie internetowej oraz FB zamieściła zdjęcia. (fot. Zespół Szkół im. ks. St. Konarskiego w Skierniewicach)

 • Dziś Zespół Szkół im. Ks. St. Konarskiego w Skierniewicach informuje:

„W związku z kolejnymi przypadkami zachorowania na Covid-19 i sytuacją epidemiczną w kraju, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Skierniewicach objął kwarantanną uczniów klasy II a Szkoły Podstawowej oraz większość nauczycieli”

Jak informuje szkoła:

 „(...) w dn. 9-10 października nauczyciele oraz pracownicy Zespołu Szkół im. ks. St. Konarskiego w Skierniewicach wzięli udział w dorocznych Dniach Skupienia. Rekolekcje rozpoczęły się wspólną kolacją, podczas której ksiądz dyrektor Piotr Karpiński nawiązał do zbliżającego się Dnia Nauczyciela i wręczył nauczycielom nagrody. (…)Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły ksiądz dyrektor przekazał wyrazy uznania i życzenia”.

Zgodnie z przewidzianym programem – odbyła się również konferencja i nabożeństwo, potem spotkanie integracyjne, „ podczas którego ksiądz dyrektor przyjął życzenia urodzinowe od pracowników szkoły oraz poczęstował zebranych tortem niespodzianką.”

Drugi dzień był równie bogaty w wydarzenia i spotkania. Wnosząc po zdjęciach umieszczonych przez szkołę w wirtualnej przestrzeni, uczestnicy nie stosowali się do podstawowych reguł bezpieczeństwa.

„Po kawie i pysznej szarlotce, którą przygotowały dla nas siostry, udaliśmy się na radę szkoleniową. Nauczyciele zostali przeszkoleni w zakresie prewencji wykorzystywania seksualnego dzieci i młodzieży. Jest to trudny i bolesny temat, ale tylko jego znajomość pozwala chronić dzieci”. Później obiad, modlitwa i konferencja, na koniec msza św. i kolacja.

W relacji czytamy:

„Nikt się nawet nie spieszył, chcąc przedłużyć ten czas choćby o kilka minut. Dni skupienia należy uznać za udane ta w wymiarze ludzkim, jak i religijnym. Są one wielkim darem dla wspólnoty pracowników Klasyka. Już teraz czekamy na kolejne za rok. Może tylko w trochę bezpieczniejszym świecie”.

W komentarzach, które dziś zamieszczono na stronie szkoły czytamy m.in.:

„(…) Wielu nauczycieli podchodziło sceptycznie do tego wyjazdu, niektórzy nawet zgłaszali, że nie czują się dobrze i woleliby nie jechać́, kazano im nie wymyślać́ oraz obowiązkowo jechać́(...)"

Dyrekcja szkoły odpowiada:

Szkoła informuje również o koniecznej zmianie organizacji pracy:

 • klasa II a SP – nauczanie zdalne w dniach 15-22 października br.
 • pozostałe klasy SP i KLO – nauczanie zdalne w dniach 15-20 października br.
 • zajęcia odbywają się według planu tygodniowego. Nauczyciel przebywający na L4 ma zajęcia odwołane.

Tymczasem tylko w ciągu trzech pierwszych dni obowiązywania obostrzeń (10-12.10) skierniewiccy policjanci zastosowali 37 pouczeń oraz nałożyli 27 mandatów karnych za brak maseczki.

Sytuacje były różne. Ktoś zapomniał założyć osłonę, a miał ją przy sobie i po przypomnieniu założył, ale były też sytuacje, że ktoś nie chciał nosić maseczki, bo takie miał przekonania lub lekceważąco podchodził do tego obowiązku – poinformowała „Głos” Justyna Florczak-Mikina, oficer prasowa miejscowej komendy policji.

W tym czasie policjanci skontrolowali też 6 placówek handlowych, przeprowadzili również 15 kontroli w środkach transportu, nie spotykając się z rażącymi naruszeniami przepisów.
Brak maseczki można zapłacić nawet 500 złotych kary, a w razie odmowy przyjęcia mandatu sprawa trafia do sądu.

Stan zachorowań, dane: PSSE w Skierniewicach:

Dane na czwartek, 15 października:

1 913 – osób w kwarantannie
347 – osób zakażonych (pozytywny test), w tym 201 mieszkańców Skierniewic
6 – osób zmarło z powodu covid-19, w tym 3 osoby to mieszkańcy Skierniewic

Stan na 14 października:

727 –  osób w kwarantannie
313 – osób z pozytywnym wynikiem testu (w tym 175 to mieszkańcy Skierniewic)
5 – osób zmarło

Stan na 11 października:

910 – osób w kwarantannie
277 – zakażonych, w tym 150 to mieszkańcy miasta.

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 22

 • 7
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 9
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~belfer 0 ponad rok temuocena: 50% 

  czy dyrektorowi zostanie postawiony / może już jest?/ zarzut złamania obostrzeń w.s panedmi- organizacja i przeprowadzenie ,,wyjazdu integracyjnego,, .zmuszenie pracowników do uczestnictwa , jawne narażenie ich zdrowia , zdrowia uczniów i ich rodzin? Efekty widać. dziesiątki / a może już setki/ osób, uczniów , nauczycieli , ich rodzin na kwarantannie . Nauczyciele po sławetnej integracji zaszczepieni wirusem. I z tego co się mówi dyrektor też ma wirusa - miał test? Może się ktoś orientuje czy jakieś służby się zajęły tym ewenementem ? wyjazd integracyjny - opisany i obfotografowany przez samego sprawcę - czegoś potrzeba więcej? Drogi Głosie = może napisz o tym szerzej? czy znowu ,,księdzu,, się upiecze?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~obserwator -1 ponad rok temuocena: 0% 

  obserwator pan i władca P.Karpiński zmusił nauczycieli i pracowników do wyjazdu, jego reżim sanitarny nie obowiązuje , i są tego konsekwencje. Chyba tej sprawy nie uda mu się tak szybko zamieść pod dywan jak inne sprawy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~smutny -2 ponad rok temuocena: 50% 

  sanepidzie , policjo , prokuraturo - JESTEŚ ? JESTEŚ NIEZALEŻNA? może w końcu koniec taryfy ulgowej dla tego imbecyla i ignoranta ? Piotr K. jest ponad prawem ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Niezdziwony -3 ponad rok temuocena: 60% 

  Jaki właściciel szkoły, taki zdrowy rozsądek.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~KTOS -4 ponad rok temuocena: 67% 

  Najpierw byla informacja ze tylko jedna naczycielka. Potem w komentarzach ze: "nie byla na integracji". Czy takie informacje sa na polecenie "kogos" by nie bylo glosno o szkole - wprowadzanie ludzi w bład? Mam wrazenie ze kolejna "sprawa" zamieciona pod dywan. A tak naprawde mam jedno pytanie - czy zatajanie informacji (tym bardziej w czasie pandemii) przez "szefostwo - nie podchodzi pod prokuratora?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~K. -5 ponad rok temuocena: 33% 

  Przepychanka słowna na poziomie! Obrażanie siebie nawzajem wpasowuje się w 100% w te słabe czasy. Jakby ludzie zupełnie przestali mieć jakiekolwiek zasady! O szacunku do drugiego człowieka już niedługo, będzie można tylko pomarzyć!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~(Nie)zwolennik -6 ponad rok temuocena: 0% 

  Proszę policję i sanepid, aby przyjrzały się parafii w Jeruzalu i temu, co tam wuczynia niejaki ks. D.D.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Baron -7 ponad rok temuocena: 33% 

  Do Naucz... Nigdy nie wierz do końca swoim dizecią, wysłuchaj ale zachowaj czujność, wszak mają twoje geny

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Baron -8 ponad rok temuocena: 43% 

  Boże, jekie miernoty intelektualne uczą nasze dzieci, stado baranów, które wbrew nauce, nauce którą przekazują naszym dzieciom, dają się prowadzić człowiekowi którego wiara w odróżnieniu od nauk medycznych oparta jest na bajakach i BAŚNIACH. Ojcze Dyrektorze bądź wielki pokaż nam jak wielka jest twoja wiara i jak ten wirus słaby i spędź 7 dni nie na pustyni bez chleba i wody, a na zakaźny bez maski i przy chorym gdzie twoje miejsce.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Tomek -9 ponad rok temuocena: 20% 

  Myślę że zostali przymuszeni przez dyrektoriat klasyka i tyle.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Naucz -10 ponad rok temuocena: 31% 

  Proszę nas nie obrażać. Oj,ile razy,słysząc,co dzieci opowiadają o sytuacji w domu,a naprawdę nas to nie i teresuje,możemy myśleć,co za miernoty je wychowują..

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Polo -11 ponad rok temuocena: 69% 

  Załamka.... "Brawa" dla nauczycieli i dyrektora. I jak tu mieć żal do prostych ludzi, skoro kadra klasyka robi co robi i jeszcze się tym chwali ...... Jezus usiadłby i zapłakał.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Do Wet -12 ponad rok temuocena: 50% 

  I niestety zbierająca duuuuużo większe żniwo. I ciężko będzie dla najciężej chorych na miejsce w szpitalu jak się rozkręci jeszcze bardziej

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Wet -13 ponad rok temuocena: 20% 

  Przecież na grypę co roku chorują miliony w Polsce.teraz to koronanagrypa. Bardzo zaraźliwa,fakt.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mateusz Morawiecki -14 ponad rok temuocena: 15% 

  I po co kłamiecie?? Mandaty wystawiane sa bezprawnie, na zasadzie hucpy, kto zaplaci ten straci, kto odmowi temu sądy UMORZĄ bezprawnie wystawiony mandat...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~K. -15 ponad rok temuocena: 40% 

  Jeszcze może nie móc lub nie zdążyć stawić się na sprawę....! Ot i takie rozwiązanie jest możliwe! Prawne czy bezprawne?! Mądre czy głupie?! Zdrowego rozsądku i dużo zdrowia dla Wszystkich.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Gheg -16 ponad rok temuocena: 56% 

  Ja bym radził prześwietlić inne placówki podległe miastu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~W. -17 ponad rok temuocena: 45% 

  To byli ludzie na co dzień i tak spędzający że sobą czas.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

z miasta

Kolejne warsztaty w ramach bibliotecznego projektu...

SPEŁNIAMY TWOJE MARZENIA O WŁASNYM MIESZKANIU

Pomysł na Dzień Kobiet!

"Przesilenie zimowe" w Dyskusyjnym Klubie Filmowym...

Jubileuszowe "Kino dla Kobiet - Scarlett" w...

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Estera Karp"

Klasyka polskiego kina w Dyskusyjnym Klubie...

Recitalem Chopinowskim rozpoczęła się...

Łódzkie na PLUS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA