Rozdawano różowe koszulki, częstowano słodkimi babeczkami, ale przede wszystkim zachęcano panie do badań i profilaktyki.

Rozdawano różowe koszulki, częstowano słodkimi babeczkami, ale przede wszystkim zachęcano panie do badań i profilaktyki. (fot. Joanna Młynarczyk)

Już po raz drugi różowy happening pod hasłem JAK DBAM TAK MAM zorganizowano (15.10) w Skierniewicach. Tym razem, z racji trudnej sytuacji epidemicznej w kraju, niewielka grupa pań, wzięła w nim udział.

Październik od wielu lat uznawany jest na całym świecie za miesiąc świadomości raka piersi. W tym czasie podejmowane są różne inicjatywy związane z profilaktyką, diagnostyką oraz nowoczesnym leczeniem nowotworów piersi. W czwartek (15.10), w Europejskim Dniu Walki z Rakiem Piersi, na rynku w Skierniewicach odbył się różowy happening.

Wspólną akcję zorganizowały skierniewickie Amazonki, szpital oraz urząd miasta. Włączyły się Catering 7 Heaven, Stowarzyszenie Razem dla Skierniewic oraz Klub Seniora Ustronie.

Rozdawano różowe koszulki, częstowano słodkimi babeczkami, szpital zaprosił kilka pań poniżej 40 roku życia na badania USG piersi. Wszystkie przybyłe na spotkanie panie zachęcano do profilaktyki i samobadania piersi.

– Badajmy się, nowotwór piersi w początkowym stadium jest całkowicie wyleczalny, choroba późno wykryta nie daje już takich rokowań – zwracała uwagę Krystyna Kuś, prezes skierniewickiego Stowarzyszenia Amazonka. – Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z informacją z ulotki jak wykonać samodzielnie badanie, a w razie potrzeby służymy wsparciem. W siedzibie naszego stowarzyszenia działamy w każdy czwartek – zachęcała do wizyty.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 2

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 2
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.5458 sekundy