Sport

Pływanie

wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 października 2020 | 09:41

Pływacy UKS Nawa z powodzeniem rywalizowali w Grand Prix Pucharze Polski w Pływaniu w Oświęcimiu. (fot. UKS Nawa)

Zawodnicy UKS Nawa Skierniewice wzięli udział w kolejnych zawodach w krytej pływalni. Po wielu miesiącach przerwy powrócił puchar Polski w pływaniu. Podopieczni Marcina Sarny start w Oświęcimiu zakończyli z medalami oraz cennymi miejscami w finałach. Opiekun pływaków opracował projekt wojewódzkiej korespondencyjnej ligi pływackiej, w który chciałby włączyć kluby z łódzkiego.

− Nasza reprezentacja pojechała do Oświęcimia, by sprawdzić swój poziom sportowy podczas Grand Prix Puchar Polski w Pływaniu − mówi Marcin Sarna, trener.

Siedmioro skierniewickich pływaków zaprezentowało szybkie pływanie, co przyniosło efekt w postaci miejsc na podium i startów w finałach. Medale w Oświęcimiu zdobyli Jan Michalak i Gracjan Kostański. Janek brąz wywalczył w konkurencji 100 metrów stylem zmiennym, Gracjan brąz zdobył w konkurencji 200 metrów stylem klasycznym. Wysokie miejsca tuż za podium zajęli: Natalia Górska (5. miejsca) w konkurencjach 50 metrów stylem dowolnym i 100 metrów stylem grzbietowym, Gracjan Kostański (5. pozycje) w konkurencjach 50 metrów stylem klasycznym i 100 metrów stylem klasycznym. Także 5. pozycje wywalczyli Jakub Lesiński w konkurencji 100 metrów stylem grzbietowym oraz Nadia Lipowska w konkurencji 100 metrów stylem dowolnym.

Pływacy UKS Nawa trenują w skierniewickiej pływalni i planują kolejne starty. O takim szczęściu nie mogą mówić zawodnicy rawskich grup pływackich. Obiekt w którym trenują ZGO Aquarium Rawa został zamknięty. Zarządzający obiektem zwrócili się do korzystających z takim komunikatem, "W trosce o zdrowie naszych klientów Zarząd Spółki ZGO AQUARIUM Sp. z o.o., w porozumieniu z Władzami Miasta, podjął decyzję o zawieszeniu funkcjonowania pływalni do odwołania".

− Smuci nas jednak fakt, że znowu w Rawie pojawił się ten sam problem co wiosną. Pływalnia znowu została zamknięta i po raz kolejny musimy myśleć co robić dalej − mówi Piotr Zimecki, trener rawskich pływaków w klubie Raw-Swim. Trener jest po rozmowach z zarządzającymi obiektami w Skierniewicach i Tomaszowie Mazowieckim dotyczącymi ewentualnego korzystania z nich przez rawskich pływaków.

− Przypadek rawskiej pływalni jest chyba odosobniony, nie słyszałem, by inne kluby miały problemy z korzystaniem z pływalni w swoich miastach − mówi Marcin Sarna z UKS Nawa.

Pływacy UKS najbliższy weekend mają wolny od startów. W kolejny (7-8.11) pojadą do Łodzi, gdzie rozegrane zostaną zawody z cyklu Grand Prix.

Trener skierniewickich pływaków opracował projekt wojewódzkiej korespondencyjnej ligi pływackiej, w który chciałby włączyć kluby z łódzkiego.

Więcej o tej inicjatywie w kolejnym (5.11) wydaniu "Głosu Skierniewic i Okolicy".