społeczeństwo

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 listopada 2020 | 09:58 komentarzy 1
– Piękny gest, w naszej szkole nie brakuje potrzebujących uczniów – cieszy się z prezentów Anna Łapska, dyrektor Jedynki.

– Piękny gest, w naszej szkole nie brakuje potrzebujących uczniów – cieszy się z prezentów Anna Łapska, dyrektor Jedynki. (fot. Joanna Młynarczyk)

Zespół skierniewickiej siłowni Inverno zaangażował się w akcję pomocy najuboższym dzieciom w mieście. Szesnaście kompletów ubrań – złożonych z kurtek zimowych, butów i bluz sportowych wkrótce trafi do potrzebujących.

– W tym trudnym czasie pandemii widzimy duży dystans społeczny, ludzie pozapominali, że jest drugi człowiek, który potrzebuje wsparcia. My nie zapominamy – tłumaczy pomysł akcji Karolina Jasik, manager klubu Interno. – Nie szukaliśmy daleko, wybraliśmy najmłodszych uczniów z Jedynki, bo to nasi najbliżsi sąsiedzi.

Siłownia współpracuje ze szkołą, czasem dzieci przychodziły tu na zajęcia.

– Chcemy szerzyć ideę pomocy, nawet jak jest źle pomagać tym, którym jest jeszcze gorzej. Może inne firmy, w ślad za nami, też zaangażują się w podobną pomoc – dodaje.

Do szesnastki dzieci trafią kurtki zimowe, buty i bluzy sportowe.

– Wszystkie rzeczy są nowe. Staraliśmy się tak dokonać zakupów, żeby każde dziecko dostało inną kurtkę i buty, by po powrocie do  szkoły mogło czuć się komfortowo – mówi manager klubu Inverno.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 4

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2913 sekundy