„Wszyscy, którzy w tym domu mieszkają, czego nam życzą, niech sami mają” – drewniana figura anioła zaprasza do domu.

„Wszyscy, którzy w tym domu mieszkają, czego nam życzą, niech sami mają” – drewniana figura anioła zaprasza do domu. (fot. Joanna Młynarczyk)

Rzeźbione w drewnie i ręcznie malowane, porcelanowe, szklane, metalowe, słomiane, witrażowe, a nawet wykonane z koralików. Każdy wyjątkowy i niepowtarzalny. Kolekcja jest naprawdę imponująca. – Mieszkają z nami już od kilkunastu lat i nie wyobrażamy sobie, by ich nie było – mówi Agnieszka Chęcielewska.

Są dosłownie wszędzie. Stoją na komodzie, pod telewizorem i na kominku. Wiszą na ścianach. Zerkają z obrazów. Każdy jest inny i każdy ma swoje własne miejsce.

W większości to pamiątki lub prezenty – zwraca uwagę Agnieszka Chęcielewska, właścicielka niezwykłej kolekcji.

Przyznaje, że w ogóle nie planowała kolekcjonowania aniołów, bo – jak mówi –nie miała nawyku zbierania czegokolwiek. Pierwszą figurkę dostała od uczniów, kiedy pracowała w LO im. B. Prusa dla dorosłych.

To był bardzo sympatyczny gest z ich strony. Jako nauczycielka dostawałam całkiem sporo aniołków – na zakończenie roku, na dzień nauczyciela i przy innych okazjach. I tak to się zaczęło – opowiada.

Ponieważ nie było w jej zwyczaju wyrzucanie czy chowanie upominków, ustawiała figurki na półce, wieszała na ścianie. Aniołków przybywało.

Więcej o niezwykłej kolekcji w aktualnym wydaniu „Głosu Skierniewic i Okolicy” (12.11).

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 7

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS