W połowie grudnia (12 – 13.12), podczas weekendu cudów, wolontariusze rozwiozą prezenty do potrzebujących rodzin.

W połowie grudnia (12 – 13.12), podczas weekendu cudów, wolontariusze rozwiozą prezenty do potrzebujących rodzin. (fot. Joanna Młynarczyk)

Otwarciem bazy potrzebujących rodzin, w miniony weekend wystartowała Szlachetna Paczka – największa przedświąteczna akcja wsparcia w Polsce. W tym roku, wielu rodzinom pomoc potrzebna jest bardziej niż kiedykolwiek. Obok biedy, samotności, niepełnosprawności, żniwo zbiera pandemia.

– To był bardzo dobry start, pomimo braku wielkiego i głośnego marszu, jaki zwykle odbywał się na otwarcie akcji, 11 z 13 opublikowanych w bazie rodzin z powiatu skierniewickiego, już w pierwszym dniu akcji znalazło swoich darczyńców – cieszy się Daria Patrolska, asystent ds. promocji Szlachetnej Paczki. – Tym samym Skierniewice, obok Piotrkowa, znalazły się w czołówce miast, gdzie już pierwszego dnia niemal wszystkie rodziny znalazły swoich darczyńców – zwraca uwagę.

To jednak nie koniec.

– Jeszcze około 10 rodzin w najbliższym czasie pojawi się w bazie Szlachetnej Paczki, dlatego zachęcam wszystkich do śledzenia strony www.szlachetnapaczka.pl – mówi Daria Patrolska.

– Choroby, kwarantanny uniemożliwiły wielu wolontariuszom pracę, stąd to przesunięcie – wyjaśnia Jerzy Banaszczyk, lider Szlachetnej Paczki ze Skierniewic. – Podczas tegorocznej akcji w Skierniewicach pracuje 12 wolontariuszy – informuje.

Do programu w sumie zgłoszone zostały 34 rodziny.

– Są to rodziny z całego powiatu skierniewickiego. Najczęstsze potrzeby przez nie zgłaszane to zimowa odzież oraz obuwie. Środki chemiczne i żywność też nie są rzadkimi potrzebami. Wśród innych są też sprzęty takie jak kuchenka do gotowania czy lodówka.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2986 sekundy