społeczeństwo

z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 listopada 2020 | 19:43 komentarzy 5
– Jest moc, adrenalina rośnie... A koryto rzeki nasze – dziś już tylko wspominają skierniewiczanie (fot. arch.)

– Jest moc, adrenalina rośnie... A koryto rzeki nasze – dziś już tylko wspominają skierniewiczanie (fot. arch.)

Zabrali najpotrzebniejsze rzeczy, niezbędne do przeżycia na łonie natury – namiot, karimatę, siekierkę, toporek, krzesiwo do wzniecenia ognia i półprodukty do jedzenia – trochę kiełbasy, boczku, surowa pierś z kurczaka oraz po 2 butelki wody. Tak przygotowani dwaj skierniewiczanie, Dawid i Michał, ruszyli po ekstremalną przygodę.

Wyprawę zorganizowali w dwa tygodnie. Gromadzili sprzęt, oglądali filmy, jak poradzić sobie w lesie. Wyznaczyli trasę wędrówki wzdłuż rzeki Rawki. Celem było zaliczenie dwóch miejsc.

– To co się zadziało w ciągu tych dwóch dni zapamiętamy na zawsze – przyznaje Dawid Pniewski. – Nocowanie w terenie leśnym, bagna, moczary, przeprawy przez rzekę, budowanie, kładek, napotkane zwierzęta w lesie, rzece i polanach. Spotkanie z sarnami, bobrami i dzikami, ucieczkę na pełnym gazie przed stadem byków – opowiada skierniewiczanin.

Więcej o przeżyciach skierniewiczan i o tym, jak wyglądała wyprawa czytaj w wydaniu „Głosu Skierniewic i Okolicy” (26.11).

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 8

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW

5Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~gość 5 miesiąc temuocena: 100% 

  Tylko wzdłuż rzeki Skierniewki to teren dla Prepersów . Jeżeli teren Puszczy Bolimowskiej jest rezerwatem to wzdłuż rzeki Rawki można poruszać się tylko po wyraźnie oznakowanych i wyznaczonych trasach tak żeby nie wchodzić w bagna , moczary bo to legowisko i teren saren, bobrów , dzików o czym dopiero stado byków musiało przypomnieć traperom że nie są mieszkańcami rezerwatu i wchodzą w szkodę .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Skierek 4 miesiąc temuocena: 75% 

  Budowanie kładek ? Przecież Rawka to rezerwat... Jeśli Panowie wykarczowali cokolwiek lub ingerowali w naturę, to załamali prawo. A niedawno był szum dot. kajakarzy, którzy muszą mieć pozwolenie na spływ rzeką. Dodatkowo biwakowanie poza wyznaczonymi miejscami w rezerwacie jest wykroczeniem !

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~czytelnik 3 miesiąc temuocena: 67% 

  Nic dziwnego że nawet w USA Donald Tramp mówił że : "Polacy chodzą po lesie , jedzą co znajdą pod ręką i śpią w lesie " jak już każdy oglądał "LAS KOŁO SKIERNIEWIC " z 5 odc. filmu dlatego zna nie tylko w Polsce film Andrzeja Mellera o Prepersach a teraz uczy się i czerpie wzorce.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Normalny 2 miesiąc temuocena: 25% 

  Kupię żeby się pośmiać każdy myśliwi i wędkarz ma co wyjście takie przygody ;) hahahhah

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Andrew 1 miesiąc temuocena: 25% 

  Nie zauważyłem jakoś aby nad zalewem byki tratowały wędkarzy. Nie rób z wędkarzy jakiś traperów co gołymi rencyma łowią ryby.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2934 sekundy