Poza Mateuszem Bolimowskim w Józefowie walczyli także inni skierniewiczanie. Na zdjęciu, od Lewej: Adrian Barańczyk, Jerzy Gołębiewski, Mateusz Bolimowski i Kacper Włodarski. (fot. arch.)

Dwie wygrane walki, jedna przegrana, to bilans Mateusza Bolimowskiego podczas odbywających się w minioną sobotę (28.11) w Józefowie Mistrzostwach Polski Młodzieży U23. Podopieczny Jerzego Gołębiewskiego, walcząc w kategorii do 100 kilogramów zdobył brązowy medal.

W Józefowie powtórzył się chorwacki scenariusz dla Mateusza Bolimowskiego. Skierniewiczanin identycznie jak podczas Mistrzostw Europy Młodzieży U23 w repasażach szukał swojej szansy na medal. Tym razem udało się.

Do rywalizacji w turnieju w kategorii do 100 kilogramów przystąpiło 8 zawodników. Mateusz Bolimowski w pierwszej walce sobotniego turnieju pokonał zawodnika Gwardii Bielsko-Biała Miłosza Grzegorzka. Ze względu na małą liczbę zawodników wygrana zapewniła awans do półfinału. Na drodze po złoto stanął Mateuszowi Eryk Ryciak z AZS UW Warszawa, który okazał się lepszy. Mateuszowi pozostała walka o brąz w repasażach. W Chorwacji próba zdobycia brązowego medalu nie powiodła się. W Józefowie było inaczej. Skierniewiczanin pokonał Michała Karotkę z Olsztyna i mógł cieszyć się ze zdobycia brązowego medalu Mistrzostw Polski Młodzieży U23. Dla Mateusza była to pierwsza zdobycz w tej kategorii wiekowej. Przed nim jeszcze kilka lat startów wśród młodzieżowców.

Skierniewiczanin w Józefowie walczył z kontuzją dłoni, której nabawił się w Chorwacji.

− W Józefowie walczyło mi się dużo gorzej niż w Chorwacji − ocenia skierniewiczanin, który odczuwał skutki urazu. − Kontuzja od samego początku zawodów dawała o sobie znać. Do tego stopnia, że ciężko mi było trzymać uchwyt i zupełnie uniemożliwiało walkę na moją mocniejszą stronę − zauważa. Z trzech stoczonych pojedynków za najtrudniejszy uważa ten półfinałowy.

− Przegrana w półfinale była najtrudniejszą walką. Już na samym początku, gdy blokowałem atak przeciwnika kontuzja się odnowiła i ból był na tyle duży, że zupełnie odpuściłem uchwyt − ocenia.

Poza Mateuszem Bolimowskim w Józefowie walczyli także inni skierniewiczanie. Kacper Włodarski w kategorii do 73 kilogramów zajął 7. pozycję. Także 7. w wadze do 90 kilogramów był Adrian Barańczyk. Trenerem judoków MMKS Wojownik jest Jerzy Gołębiewski.

Więcej o judo w najnowszym (3.12) wydaniu "Głosu Skierniewic i Okolicy".