Jedną z bohaterek jest 4,5-letnia Tosia. – Poza zdjęciem w „Głosie” ze szpitalnej sali noworodków, aż do tej pory nigdzie zdjęcia córeczki nie były publikowane – zwraca uwagę Martyna Pietrzak-Lewarska, mama Tosi.

Jedną z bohaterek jest 4,5-letnia Tosia. – Poza zdjęciem w „Głosie” ze szpitalnej sali noworodków, aż do tej pory nigdzie zdjęcia córeczki nie były publikowane – zwraca uwagę Martyna Pietrzak-Lewarska, mama Tosi. (fot. Joanna Młynarczyk)

Kilkanaście zdjęć dzieci z tegorocznych świątecznych sesji, jeszcze cieplutkich, można od dziś (11.12) oglądać w Galerii Dekada w Skierniewicach. Dla wielu rodziców małych bohaterów będzie to niespodzianka.

Rodzice wiedzą, że zdjęcia ich pociech będą pokazane w tym miejscu, ale nie wiedzą które pozy zostaną wykorzystane na wystawie, więc zaskoczenie niewątpliwie będzie – przyznaje Magda Rdest-Nowak, autorka wystawy. – Sama jestem nimi zaskoczona, niezbyt często oglądam bowiem swoje prace w tak dużym formacie – dodaje fotografka.

Wybór zdjęć na wystawę – jak przyznaje – nie był łatwy.

Z kilku tysięcy fotografii, wykonanych podczas kilkudziesięciu sesji, niełatwo było wyłuskać jedynie 17 – mówi artystka.

Poza zdjęciami dzieci, znajdują się dwie fotografie z sesji z udziałem dziadków.

Wyglądają jak mikołaj z panią mikołajową, uznałam, że skoro dorośli też wierzą w Świętego Mikołaja i też mogą pisać listy, powinny ich zdjęcia znaleźć się na wystawie

– tłumaczy fotografka.

Z jednego ze zdjęć w galerii zerka 4,5-letnia Tosia.

To była druga sesja zdjęciowa Tosi, zdecydowaliśmy się na nią, bo sami nie jesteśmy w stanie samodzielnie wykonać takich zdjęć, a to piękna pamiątka – przyznaje Martyna Pietrzak-Lewarska, mama Tosi. – Jest to zdjęcie całkowicie neutralne, nie jest zagrożone w żaden sposób, a ja mam pełną kontrolę nad tym, do kogo ono tafia. Uważajmy wszyscy, bo jesteśmy odpowiedzialni za nasze dzieci, za ich bezpieczeństwo. I nie chodzi tu tylko o zagrożenie ze strony dorosłych, którzy mogliby wykorzystać zdjęcie naszego dziecka w sposób niewłaściwy, ale publikując fotografie pociech w sieci budujemy pewien ich wizerunek, a to nigdy nie zniknie. Pamiętajmy, by nie stało się ono w przyszłości pośmiewiskiem, więc zdjęcie z nocnikiem nie, ale zdjęcie ze świąt tak – podkreśla mama Tosi.

Organizatorem wystawy w galerii Dekada jest skierniewickie Centrum Kultury i Sztuki.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 12

 • 9
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Anna Kłosińska finalistką konkursu trójskoku...

Rusza Puchar Polski edycja 2022/2023

Pływaczka Alicja Rodziewicz w europejskiej...

Piłkarska młodzież rozpoczęła przygotowania do...

Projekt "Ukrzesłowienie" w Białyninie

Kolejne triathlonowe sukcesy skierniewiczan

MKS Ósemka ma aż czterech koszykarzy w szerokiej...

Deszczowe półfinały piłkarskiego Turnieju o...

American dream Jana Michalaka

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA