W meczu siatkarskich juniorek ze Skierniewic i Aleksandrowa Łódzkiego tylko trzeci set był wyrównany. (fot. Adam Michalski)

Zespoły Skier-Vis Business Center Skierniewice w miniony weekend wyszły na parkiety. Swoje mecze rozegrały panie w III lidze, juniorki oraz młodziczki. Wszystkie ekipy zeszły do szatni pokonane.

Swój mecz w III lidze skierniewiczanki przegrały. Ekipa Grzegorza Hałatiuka musiała uznać wyższość UKS Akademii Siatkówki KYUBI Zduńska Wola. Siatkarki MKS Skier-Vis Business Center Skierniewice przegrały w piątek (17.01) na wyjeździe 0:3 w setach do 14, 17 i 15.

Do rozegrania skierniewiczankom pozostały jeszcze trzy mecze. Jeszcze w styczniu (29.01) podejmą WKS Prosna Wieruszów, w lutym (27.02) zagrają w Łodzi z ŁKS Siatkówką Żeńską Łódź, a w marcu (13.03) podejmą UKS Ozorków.

Po dotychczas rozegranych spotkaniach Skier-Vis zajmuje 2. miejsce w stawce 5. ekip.

Porażkę w trzecim meczu grupy mistrzowskiej poniosły juniorki Skier-Vis Business Center. Zespół Grzegorza Hałatiuka, którego na ławce trenerskiej wspierał w niedzielę (17.01) Marek Leśniewicz przegrał z UKS Czwórką Aleksandrów Łódzki 0:3.

Dwa pierwsze sety przyjezdne wygrały zdecydowanie do 13.

Trzeci set w wykonaniu podopiecznych Grzegorza Hałatiuka był dobry. Gra toczyła się punkt za punkt. Ostatecznie 26:24 zwyciężyły przyjezdne, które wygrały cały mecz 3:0.

Do tej pory siatkarki Skier-Vis rozegrały trzy mecze w grupie mistrzowskiej, wszystkie przegrały w identycznym stosunku 0:3. Teraz pora na rewanże, dwa z nich odbędą się w Skierniewicach, jeden w Aleksandrowie Łódzkim.

W grupie mistrzowskiej cztery zespoły o zwycięstwo grają mecz i rewanż systemem każdy z każdym.

W weekend grały także młodziczki Skier-Vis. W ramach turnieju grupy 5, w niedzielę (17.01) skierniewiczanki prowadzone przez Katarzynę Hałatiuk uległy Juvenii Rawa Mazowiecka 0:2 i WKS Wieluń 1:2. W pierwszym ze spotkań Skier-Vis przegrał w setach do 18 i 21. W drugim wielunianki objęły prowadzenie wygrywając pierwszą partię 26:24, Skier-Vis wyrównał (25:18). O losach meczu decydował trzeci set, w którym lepsze były zawodniczki WKS 16:14.

Więcej o piłce siatkowej w najnowszym (21.01) wydaniu „Głosu Skierniewic i Okolicy”.