Żądają otwarcia kin! Petycję podpisało już ponad 300 osób z całej Polski

(fot. Joanna Młynarczyk)

– Kocham kino i chcę móc do niego chodzić! To świątynia kultury, poszerza horyzonty i umacnia ducha. Ludzie potrzebują kultury w trudnym czasie, potrzebują rozrywki, dość zamknięcia!!! Bez kina nie można żyć! – tłumaczą osoby, które podpisały petycję w sprawie otwarcia kin. Na liście jest już ponad 300 osób z całej Polski, również głosy poparcia płyną ze Skierniewic.

– Zostaliśmy zamknięci, o wszystkich mówią, tylko nie o kinach, jesteśmy traktowani jako zbyteczna rzecz, jak piąte koło u wozu. Nie godzimy się na to! – zwraca uwagę Zbigniew Magdziarz ze Skierniewic, prowadzący kino w Sochaczewie. – Przypomnę, że nie było dotychczas zachorowań w kinie, a na skutek tak długiego zamknięcia kin te umierają, są likwidowane. Taki los spotkał już kino Komeda w Ostrowie Wielkopolskim. Są jeszcze widzowie, którzy potrzebują rozrywki, chcą iść do kina – dodaje.

Petycja tej treści od 3 lutego krąży w internecie:

W obliczu notorycznego i aroganckiego pomijania kultury, w tym kultury filmowej, jako elementu życia, do którego potrzebujemy dostępu także w okolicznościach falującej pandemii – mówimy: KINO JEST WAŻNE! A branża filmowa to tysiące stanowisk pracy, to ludzie, których byt został już prawie rok temu zawieszony.

Żądamy otwarcia kin 5 marca 2021! Oraz wydania stosownego rozporządzenia minimum 3 tygodnie przed terminem otwarcia kin. Żądamy kin, które będą mogły działać przy obłożeniu sali minimum 50 procent.
Kina są bezpieczne, kina są potrzebne.
Kino to nasze życie. Starczy już bycia w trybie „zapowiedzi”, czas na PREMIER
Y!

Petycję podpisało dotychczas ponad 300 osób z całej Polski. Ludzie potrzebują kultury, rozrywki, chcą móc przyjść do kina.

– Skoro można do galerii, do kościoła to dlaczego nie kino? Zdrowie psychiczne jest ważne, a końca pandemii nie widać. Może warto uruchomić kina i dać choć trochę namiastki normalności? – uzasadniają podpisanie petycji internauci.

AKTUALIZACJA, 5 lutego 2021 r.:

Od 12 lutego zmiany w obostrzeniach sanitarnych. Premier Mateusz Morawiecki przedstawił w piątek decyzję w sprawie poluzowania obostrzeń. W połowie lutego planowane jest m.in. otwarcie kin i teatrów z ograniczeniem do 50 proc. miejsc – poinformował.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 6

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~kulfon1 1 3 miesiące temuocena: 33% 

  Kaczyński do kina nie chodzi, więc...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

społeczeństwo

Serca na dłoni skierniewiczan – to naprawdę...

Rząd zdejmuje obostrzenia. Sprawdź majowy...

Dziś Dzień Ziemi! Eko-bohaterowie z przedszkola

Piękniejsza strona kolei

Od poniedziałku dzieci wracają do przedszkoli

Życie w peletonie. Pracuje z najlepszymi

W Kaszubie witał życie, Kujawiak pokazał jego...

Czas posprzątać Skierniewice. Dym w spółdzielni

Obostrzenia przedłużone do 18 kwietnia