Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych jest jednym z podmiotów, które złożyły doniesienie do prokuratury w sprawie administratora parafii w Jeruzalu, księdza Dariusza Drzewieckiego. Dziś informuje, że ksiądz w przeszłości był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przemoc wobec dzieci.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych jest jednym z podmiotów, które złożyły doniesienie do prokuratury w sprawie administratora parafii w Jeruzalu, księdza Dariusza Drzewieckiego. Dziś informuje, że ksiądz w przeszłości był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przemoc wobec dzieci. (fot. Bartosz Nowakowski)

Adam Kubiak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Głownie w rozmowie z „Głosem” potwierdza: – Otrzymywałem od rodziców sygnały o zachowaniach przemocowych katechety. O sprawie oficjalnie poinformowałem organy ścigania.

Kapłan na swoim portalu społecznościowym opublikował tekst nawołujący do przemocy wobec dzieci. Po naszej publikacji kuria wydała w sprawie oświadczenie, w którym przeprosiła za zachowanie kapłana.

W konsekwencji profil na parafii na portalu społecznościowym został zlikwidowany. Na stronie internetowej diecezji wczoraj opublikowane zostały również przeprosiny księdza. Ten zapewnia, że wpis nie miał w zamyśle nawoływania do popełnienia przestępstwa. „Publikacja okazała się jednak wielce niestosowna i nieprzemyślana, a jej skutki niewspółmierne do zamiarów.”

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobiczmnych

informuje, że ksiądz administrator z Jeruzala jako katecheta bił dzieci na lekcjach religii w szkole podstawowej w Głownie.

„Ksiądz Dariusz D. jako katecheta bił dzieci po głowach, szarpał za uszy, ciągnął za włosy. Zdarzało mu się złapać ucznia za głowę i przycisnąć ją do ławki. Bił dłonią w pośladki tłumacząc to tym, że "ma prawo karcić dzieci w zastępstwie rodziców"!

Rodzice poszli ze skargą do dyrektora, potem do przełożonych księdza. Gdy to nie zdało egzaminu zawiadomili prokuraturę. Proces trwał trzy lata, w trakcie których oskarżyciele byli wyklinani przez część parafian, a sam ksiądz z ambony nazywał ich "innowiercami" – informuje NOG’s.

22 marca 2018 r. Sąd Rejonowy w Zgierzu skazał księdza Dariusza D. za naruszenie nietykalności cielesnej uczniów. Ksiądz dostał roczny zakaz pracy z dziećmi i karę grzywny. Kuria przeniosła go do innej parafii.

Ks. Dariusz Drzewiecki przez blisko dwa lata uczył w Szkole Podstawowej nr 1 w Głownie. Ksiądz udzielał także katechezy w ówczesnym Zespole Szkół Licealno-Gimnazjalnych.  

Otrzymywałem sygnały od rodziców, a jako dyrektor placówki musiałem błyskawicznie zareagować, bo to jest mój obowiązek. Dlatego sprawę zgłosiłem na policję – mówi Adam Kubiak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Głownie.

Jeden z wpisów pod postem zamieszczonym na Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

Zarządzający placówką podkreśla, że do dziś nie otrzymał żadnej informacji zwrotnej z sądu, że ksiądz otrzymał jakikolwiek wyrok.

Z pracy w szkole zrezygnował sam. Pomimo, że ksiądz to był trudny do współpracy. Miał swoje poglądy, z którymi w żaden sposób nie chcę polemizować – dodaje dyrektor szkoły w Głownie.

Dotarliśmy do świadków, którzy niechętnie wracają do tych wydarzeń.

"Kazał koleżance usiąść sobie na kolanach takim charakterystycznym gestem, zupełnie nie jak ksiądz do dziecka, tylko bardziej facet do dziewczyny i to w dziwnym kontekście" -- relacjonował nam jeden z uczniów, który chciał pozostać anonimowy, a do którego udało nam się dotrzeć.

współpraca: Bartosz Nowakowski

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 53

 • 11
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 3
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 6
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 3
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 19
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 10
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

3Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Sort trzeci 3 miesiąc temu

  Na kogo chce głosować? Na takich co dają wolność. Na takiego, który wybuduje spalarnię śmieci taką jak mają Skandynawowie. Spalają śmieci a energią grzeją całe miasta i wytwarzają tani prąd. Wtedy za śmieci płacimy zero, za ogrzewanie troszkę więcej niż zero i prąd podobnie. Takich nie ma. A ci co było i będą wolą nas golić na łyso opłatami .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Olcia_ Polcia 2 2 miesiące temu

  Konta tego księdza zniknęły z Fb jego prywatne jak i Fundacja Dar Serc

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~ffff 1 ponad rok temuocena: 100% 

  Debil to nawet łagodne określenie na tego typa

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Luk 0 ponad rok temuocena: 100% 

  93% pedofili to homoseksualiści .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~psychiatra -1 ponad rok temuocena: 100% 

  cos z twoim lbem jest nie w porzadku. Homoseksualisci nie maja nic wspolnego z pedofilami.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Andrzej -2 ponad rok temuocena: 100% 

  Czyli ten ksiądz był homo?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~glos -3 ponad rok temuocena: 89% 

  Kolejny przypadek naszego drogiego biskupa Dziudy!!!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Paweł z Paplina -4 ponad rok temuocena: 88% 

  Ta osoba ma bardzo dziwne poczucie czarnego humoru. Fakt robi ,,dużo" to tak trochę na wyrost. Obecnie profile na FB są skasowane. Na oficjalnej stronie na FB parafii było bardzo grzecznie. Na nieoficjalnej już dużo gorzej. Nie ma jsk tego teraz udowodnić. Przeglądając ten profil często byłem zgorszony wpisami osoby zarządzajacym profilem na FB Jeruzal Jeruzal. Można tylko przytaczać przypadki wpisów które moim zdaniem księdzu nie przystoją!!!! -alejka VIP na cmentarzu - z kolędy kasa na remont plebanii - licytacja malucha niby od 1000pln ale wiecie kupiłem go za tyle tyle remont...... -pomnik dziecka abordowanego - zbieramy na opal i licytacja wioska A 20 domów i 2000pln a wioska B 10 domów i ,,tylko" 500pln - jawne mieszanie sie w politykę na każdym prawie posc - najstarsi nie pamiętają żeby ksiądz miał gosposie - wychwalanie bogatych - ,,anonimowa ofiara" powiem tylko tylko tyle że ci państwo mają najzdolniesze dzieci - licytacja na witraże, kto z której strony ma być podpisany

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Gabriela -5 ponad rok temuocena: 92% 

  Paweł z Paplina, napisałeś całą prawdę o ks. Dariuszu. To, prawda, że w parafii mamy kilka wspaniałych rodzin z cudownymi i bardzo mądrymi dziećmi z wysokimi średnimi, bo przecież inne dzieci to już gorszy sort, które nic nie potrafią i nic nie osiągną, bo przecież tylko nie którzy zostaną "papieżami" z tych lepszych rodzin. W parafii jest podział i to bardzo widoczny. Na tych co mają pieniądze, których ksiądz uwielbia i wychowala, i na tych którzy nie mają nic i są niestety pochwał z jego ust nie usłyszą

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Agnes -6 ponad rok temuocena: 90% 

  Ksiądz Dariusz ma typowe zachowanie manipulanta. Po to robi w Parafii dużo aby odwrócić uwagę od innych rzeczy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Taki tam -7 ponad rok temuocena: 87% 

  Z ambony poleciało " parafianie musiałem sprzedać samochód żeby było za co opał kupić na ogrzewanie kościoła" no i parafianie cicha taca poleciała :) a za parę dni nowe autko się pokazało od tak. A jak syna chrzcilismy to powiedział że jak dziecko zacznie płakać to mamy wyjść na zachrystie bo się skupić nie będzie mógł :D

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Taki tam -8 ponad rok temuocena: 87% 

  Nie dostał pozwolenia bo pomiędzy kotłownią a kościołem był kiedyś cmentarz. Drogi ksiądz proboszcz myślał że jak pójdzie do "zabytków" w Skc i powie że będzie robił ogrzewanie kościoła który też już jest zabytkiem to oni powiedzą "Alesz oczywiście proszę tu są pozwolenia na przekop" a tu nie.... Załatwiamy papierki i archeolog przy wykopie ma być i żadna kopareczka tylko szpadelek.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Gabriela -9 ponad rok temuocena: 89% 

  "Taki tam" , z tego co pamiętam, to z tym ogrzewaniem było tak, że raz ludzie już zebrali pieniądze(ok. 30 tyś.), ale parafia nie dostała pozwolenia, to pieniądze się rozeszły i później jak można było te ogrzewanie robić , to była sprzedaż samochodu i ukazanie swojej" hojności". Obuda, obudę podania.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Zero -10 ponad rok temuocena: 92% 

  Malo ze skazany, malo ze chce bic dzieci i nawoluje do tego, to jeszcze po otrzymaniu zakazu wypowiedzi od przelozonych siedzi na tym forum i dalej szczeka. Pycha kroczy przed upadkiem

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Pelagia -11 ponad rok temuocena: 32% 

  Gabriela po pierwsze nie psowi a psu. Zdradzasz się swoją polszczyzną że ze wsi jestes i chyba nawet z tej parafii skoro tyle szczegółów znasz ale je niestety przeinaczasz. Ksiądz z pewnością specyficzny ze względu na wyraziste poglądy i radykalizm ale czy nie uczono nas że mamy być gorący a nie letni? Ja nie zamierzam go bronić, bo z pewnością mógł tak glupio nie żartować ale zastanawiam się kiedy go zlinczujecie. Każdy ma wady i nikt nie jest idealny - to w kontekście podejścia do wielu parafian. Jednym pasuje innym nie. W parafii robi bardzo dużo a poprzednicy to przy nim lenie..Najbardziej żenujące jest to że na temat księży zawsze wypowiadają się ci, którzy są jawnymi ateistami i agnostykami. Oni wiedzą najlepiej jaki powinien być i Ksiądz i nawet cytaty z Biblii podają obłudnicy...ale w swoim życiu żyją jak duchowi menele. Więc rzucajcie dalej kamieniem, bo jestescie bez skazy...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Gabriela -12 ponad rok temuocena: 82% 

  Pelagia, zero interpunkcji w Twojej wypowiedzi... Przyganiał kocioł garnkowi, a sam smoli.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Gabriela -13 ponad rok temuocena: 89% 

  Pelagia, jak człowiek ze wsi pochodzi, to zaraz nie wykształcony?Skąd taki wniosek, że wogóle jestem ze wsi?, a no tak moja polszczyzna mnie zdradziła. Pelagia , ten radykalizm księdza już aż tak pozytywnego oddźwięku nie ma, jak mi przykro. Wreszcie ujawniła się jego prawdziwa twarz.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Pati29 -14 ponad rok temuocena: 41% 

  Matko.... U nas ksiądz Dariusz był tyle lat i dzięki niemu moi synowi chodzili z chęcią do kościoła i nawet byli ministrantami. Wiele razy pytałam czy nie dzieje się tam nic nie pokojacego, ale zawsze z chęcią chodzili do kościoła. Szkoda, że taki ksiądz od nas odszedł, bo zrobiłby wiele dla dzieci i parafii...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Gabriela -15 ponad rok temuocena: 91% 

  Cdn. Mojej wypowiedzi... Gdzie ksiądz Dariusz by postawił wszystkie te swoje antyki do brudnej budy, przecież to nie przystoi dla osoby o jego oczekiwaniach. Proszę spojrzeć jak poprzednik księdza Dariusza żył w skromności. Zbędna mu była gosposia, zbędne wszystkie uzgodnienia. Najważniejsza była parafia nie cała reszta zbędna otoczka. Ksiądz Adam sam zawijał rekawy, i ciężko pracował nie zwracając na nic. A ks. Dariusz przecież by się pobrudził. Lepiej zapłacić i trzaskać pieniędzmi (nie swoimi) na prawo i lewo. To jest właśnie ten idealny ksiądz, którego należy wynieść na ołtarze i ogłosić świętym.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Gabriela -16 ponad rok temuocena: 86% 

  Taki, dobry i cudowny a jednak został przeniesiony za swoje występu i to właśnie do Jeruzala. Każda osoba "chora psychicznie", potrafi doskonale grać rolę. Dla mnie to osoba o dwóch twarzach. Pierwsza twarz to, ta, która jest tak idealna. Robi wszystko pod publiczkę, tak żeby wszyscy wkoło to widzieli i mieli o nim jak najlepsze zdanie. Stra wzbudzić się zaufania, zwłaszcza u osób starszych, zagubionych, potrzebujących nie raz wsparcia. Tak właśnie postępuje ksiądz Dariusz. Druga twarz, to ta która nie toleruje osób, które mają odmienne zdanie, nie mają takich samych poglądów i tych politycznych, tych związanych z orientacją innych ludzi, zachowuje się tak jak "Hitler", który nie tolerował innej rasy, tej "brudnej". Druga twarz księdza Dariusza, to ta który "uwielbia" dogodności i pieniądze, które wiecznie oczekuję od parafian. Proszę spojrzeć pierwsze rzeczy jakie zrobił w nowej parafii(w Jeruzalu), to remont,bo przecież jak taki "dostojnik" może mieszkać w warunkach nie godne psowi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Ojciec Tadeusz -17 ponad rok temuocena: 78% 

  Tak tak a świstak siedzi i zawija je w te sreberka za późno mleko się już rozlało Pati hahaha :D

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Zaskoczony -18 ponad rok temuocena: 85% 

  Jest jeszcze jedno zasadnicze pytanie jak osoba skazana prawomocnym wyrokiem może prowadzić fundacje o nazwie dar serc ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~mis uszatek -19 ponad rok temuocena: 32% 

  a co ma piernik do wiatraka

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Luk -20 ponad rok temuocena: 88% 

  Może nie wszyscy ale na pewno większość gardzi swoimi parafianami wiem co mówię byłem kiedyś ministrantem w parafii na Widoku w Skierniewicach jeszcze za czasów słynnego księdza" Bolka" po mszy jak schodziliśmy na zakrystię często ksiądz mówił słyszycie jak śpiewają jak stado baranów i zawsze się śmiał. Nie mówię tu o księdzu Bolku bo ta akurat nie on ale jeden z jego podwładnych. Już jako dziecko wiedziałem że ksiądz Zachował się bardzo nieładnie to już na temat

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Gabriela -21 ponad rok temuocena: 89% 

  Droga "Sprawiedliwość", być może wszystko co na dzień dzisiejszy jest publikowane w media społecznościowych na temat administratora w Jeruzalu jest wysane z palca, ale jak to mówią każde kłamstwo ma w sobie ziarno prawdy. Mam nadzieję, że rodzice wszystkich dzieci otworzą szeroko oczy do wyjaśnienia całej sytuacji związanej z księdzem. Ja, osobiście bym tak zrobią, by ksiądz lubi dzieci w kąpielówkach,ostatnio nawet opublikował zdjęcie jednego z ministrantów właśnie w kąpielówkach, czy to jest normalne zachowanie? Dla mnie, nie!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Ja -22 ponad rok temuocena: 75% 

  Tępić zakłamany zboczony kler .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~ali agca -23 ponad rok temuocena: 46% 

  sam jesteś zboczony.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Gabriela -24 ponad rok temuocena: 90% 

  Dziennikarz nie może ujawniać źródeł informacji, które uzyskał poufne. Dziennikarz ma obowiązek chronić dobra osobiste osoby udzielającej informacji. Mam nadzieję, że administrator Jeruzala poniesie konsekwencjie swoich czynów. A wszystkie te remonty, aleje....itp.to mydlenie oczu. Proszę spojrzeć jak ksiądz traktuje ludzi. Pogarda, to chleb powszedni księdza i pisanie prywatnych emaili, oczarniając poszczególne osoby,że są np. fałszywe...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~sprawiedliwość -25 ponad rok temuocena: 35% 

  bzdura, w ten sposób można szkalować każdego i z każdego zrobić zboczeńca itd. albo wręcz celowo zamieścić zmyślony komentarz fikcyjnego ucznia i powoływać się na to źródło i tajemnicę. prokuratorowi Glos Skierniewic bedzie musial źródło wyjawić. Właśnie sprawa rusza...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Fef -26 ponad rok temuocena: 50% 

  A ja mam kontakt ze wspaniałymi księżmi. Jeżeli jest winny,niech poniesie konsekwencje,ale jeżeli to pomówienia...szkoda.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Namles -27 ponad rok temuocena: 89% 

  Tylko taczki nic więcej

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~ogrodnik -28 ponad rok temuocena: 43% 

  moge cie wywiezc cieciu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Martel -29 ponad rok temuocena: 90% 

  Skoro ludzie przeglądają prywatne profile dziennikarzy, atakują ich bezpardonowo, co stałoby się z tą dziewczyną, gdyby zacytować ją z imienia i nazwiska. Gazeta chroni ludzi, to jest ETYCZNE.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Ksiądz -30 ponad rok temuocena: 81% 

  Widzę że Administrator z Jeruzala ma wielką armie swoich ludzi, lub dużo czasu, mam nadzieje że z czasem wypłynie jeszcze więcej informacji które przynajmniej pomogą tego kleche ustawić delikatnie do pionu !

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~journal -31 ponad rok temuocena: 44% 

  a jak oceniasz cytowanie przez brukowiec, rzeczy, które ktoś tam gdzieś niby powiedział itd. ale źródła nie podali? może tobie dorobimy gębę np. zlodzieja?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~CBA -32 ponad rok temuocena: 38% 

  wojenka lewackich mediów ciąg dalszy..patrzcie jak węszą, jak wrzucają pomowienia o jakichs zabawach księdza w mycie...wszystko jakies źródła anonimowe, insynuacje, ploty..nikt w to pani nie uwierzy. prokuratura sie wami zajmie jeszcze dzis

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Z bogiem -33 ponad rok temuocena: 79% 

  Drzewiecki nie kompromituj sie dalej powinni cie na taczkach wywieźć !

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mm -34 ponad rok temuocena: 42% 

  Ksiądz Dariusz bardzo dobrze zarządza parafią i o nią dba. Może napisalibyście o prowadzonym właśnie remoncie w kościele? A jako osoba anonimowa mogę sobie wygłaszać różne szkalujące opinie. Niech poda swoje imię i nazwisko skoro to prawda, co mówi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Abw -35 ponad rok temuocena: 53% 

  Bo to sa wlasnie takie metody. Pelikany lykaja i jest git. Kosciol jest najgorszy. Od wiekow kosciol stoi koscia w gardle bolszewii. Jak się potem bydlo ocknie bedzie za późno, za morde bedzie trzynane krótko

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Janka -36 ponad rok temuocena: 81% 

  No ta super VIP alejka też przypadła mi do gustu żenada i skur...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~journal -37 ponad rok temuocena: 38% 

  przede wszystkim nie powinni publikowac anonimowych wypowiedzi. brak etyki dziennikarskiej

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~pończocha -38 ponad rok temuocena: 59% 

  cytowanie anonimowego rozmówcy, który twierdzi, że ksiądz rzekomo kazał siadac sobie na kolana, jest zwyklym pomówieniem i brakiem rzetelności dziennikarskiej, która ma jedynie na celu oczernianie księdza. nie bronię absolutnie duchownego w kwestii kontrowersji dot. kabla ale insynuowanie zachowań pedofilskich jest już przegięciem i sprawę kierujemy do sądu..wstyd dla was brukowcu, bo jak widać toczycie prywatną wojenkę z księdzem.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Xxx -39 ponad rok temuocena: 85% 

  Nie strasz nie strasz bo sie ... Zdrówka dla administratora ;-)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

z powiatu

23. Makowska Majówka

Wyjątkowa Komunia Święta w kościele św. Doroty...

Turystyczne walory gminy Głuchów

Kurtyna antyodorowa już działa

Uczniowie II i III klas zmierzyli się w konkursie...

To się nazywa podwyżka! Powiatowi radni nie...

Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty

Pieniądze, czy prezent. Podpowiadamy, jaki prezent...

W Makowie na czele rady stanął debiutant

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA