W poniedziałek (15.02) po czerwonym dywanie spacerowały przedszkolaki z Zielonego Zakątka.

W poniedziałek (15.02) po czerwonym dywanie spacerowały przedszkolaki z Zielonego Zakątka. (fot. Joanna Młynarczyk)

Od niedzieli skierniewicki rynek można oglądać w walentynkowo-urodzinowej odsłonie. To kontynuacja ubiegłorocznej akcji „Zakochaj się w Skierniewicach”. Balony w kształcie serc wytyczają wyścieloną czerwonym dywanem ścieżkę zakochanych. Całość instalacji została podświetlona.

Niespodzianka przygotowana przez miasto podoba się mieszkańcom, ale jest nieco problematyczna, bo balony nie wytrzymują na mrozie.

Balony napełnione są mieszanką helu i powietrza, dlatego przy silnym wietrze i w niskich temperaturach zmieniają objętość i dlatego stają się pomarszczone, ale można je dopompować – tłumaczy Jacek Duda z agencji obsługującej instalację w rynku. – Staramy się to robić na bieżąco – dodaje.

Konstrukcja w formie dużego serca zostanie w rynku do 21 lutego, zaś ścieżką z balonów zakochani w Skierniewicach mogą wędrować jeszcze do 19 lutego.

Gala w zamkniętym gronie

Na piątek (19.02), w dniu 564 urodzin miasta planowana jest uroczysta gala w kinie Polonez, podczas której wręczone zostaną tytuły: Honorowy Ambasador Miasta, Wokulski Roku 2020 oraz Perła Skierniewic.

Będzie uroczyście, ale bardzo krótko – informuje Arkadiusz Kopczewski z biura prasowego urzędu miasta.– Poza laureatami obecne będzie tylko prezydium, na widowni zasiądą nieliczni goście. Nie będzie koncertu ani poczęstunku, a całe spotkanie odbędzie się w ścisłym reżimie sanitarnym – zapowiada.


Jak oceniasz artykuł? Głosów: 9

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2781 sekundy