z powiatu

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 lutego 2021 | 14:00 komentarzy 4
Wielomilionowe inwestycje budżetowe z pewnością wpłyną na rozwój gminy. Jedną z bezprecedensowych inwestycji ma być park kulturowy, który ma powstać przy drodze na Łowicz.

Wielomilionowe inwestycje budżetowe z pewnością wpłyną na rozwój gminy. Jedną z bezprecedensowych inwestycji ma być park kulturowy, który ma powstać przy drodze na Łowicz. (fot. Dariusz Dzik)

Radni gminy Bolimów uchwalili budżet. Właściwie trudno mówić o realnych pieniądzach, bo większość z zaplanowanych zadań jest po prostu pobożnym życzeniem. 17 milionów na inwestycje przy dochodach na poziomie 23 miliony złotych – to brzmi dość nierealnie.

– To budżet na bogato. Oceniam go pozytywnie pod warunkiem, że wszystkie nasze wnioski o dofinansowanie inwestycji zostaną zaakceptowane – mówi wójt Stanisław Linart. – Trudno mi w to uwierzyć, że tak będzie, ale muszę być optymistą. Składaliśmy wnioski wszędzie tam, gdzie wydaje nam się, że możemy pozyskać pieniądze. Oczywiście może się zdarzyć tak, że wsparcia finansowego nie dostaniem, wtedy będzie nanosić korekty w budżecie.

Rozmiar planów budżetowych jest imponujący. Część inwestycji to kontynuacja tego, co zaczęło się w poprzednich latach. Tak jest miedzy innymi z II etapem przebudowy drogi do Miedniewic.

– Przejęliśmy w zarząd tę drogę od starostwa powiatowego i wystąpiliśmy z wnioskiem o dofinansowanie do Narodowy Funduszu Dróg Lokalnych – mówi wójt. – Przewidywany koszt remontu 3-kilometrowego odcinka to 4,65 mln złotych.

Poza tym w ramach NFDL poszły też wnioski o dofinansowanie przebudowy drogi w Józefowie. W tym przypadku koszty wniosą 2,4 mln zł, gmina na wkład własny zabezpieczyła 930 tys. zł. Gmina wystąpiła także o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych trzech ulic Polnej, Sportowej i Leśnej w Bolimowie o łącznej długości przeszło 600 m, wraz z chodnikami w budżecie wartość zadania określono na 1,6 mln z (środki własne 378 tys. zł) oraz budowę sali gimnastycznej w Kęszycach.

Ten temat także w papierowym "Głosie" z 18 lutego, wersję elektroniczną możesz kupić TUTAJ

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 10

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 2
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

4Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~lok 4 3 miesiące temuocena: 50% 

  Droga powinna nosić miano obwodnicy autostrady A2, w sytuacjach awaryjnych cała autostrada jedzie przez drogi wiejskie. To właśnie podczas budowy A2 najbardziej ucierpiały lokalne drogi od ciężkiego sprzętu. Co wtedy robił powiat, gmina ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Ziomo 3 3 miesiące temuocena: 50% 

  Pozostaje jeszcze kawałek drogi należący do pow. Żyrardowskiego lub gm. Wiskitki i mamy problem dojazdu do Sanktuarium rozwiązany - brawo.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Rafi 2 4 miesiące temuocena: 50% 

  Bolimow razem ze Skierniewicami powinien zrobic wszystko aby powstal zjazd z autostrady. Olbrzymia szansa na rozwoj

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Fan 1 4 miesiące temuocena: 50% 

  SUPER INFO O DRODZE DO MIEDNIEWIC....TAM JEST NAMIASTKA KOSCIOLA CHRYSTUSA I OBSADA KADROWA GODNA BOGA.....POLECAM MSZE NIEDZIELNE.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Bolimów

Nowe miejsce, jeszcze więcej możliwości

Jest kasa na kilka dróg

Sprawdź, które urzędy będą otwarte

Nie rżnijcie już tych lasów!

Miód z serca bolimowskiej puszczy

Ruina przy rondzie psuje estetykę otoczenia

Gmina Bolimów dokończy drogę do Miedniewic

Z empatią podchodzą do wszystkich problemów

Odsłonili w przeddzień rocznicy powstania w...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA