Zespół juniorek Skier-Vis zagra w ćwierćfinale mistrzostw Polski. Stawką turnieju awans do 16 najlepszych ekip z kraju.

Zespół juniorek Skier-Vis zagra w ćwierćfinale mistrzostw Polski. Stawką turnieju awans do 16 najlepszych ekip z kraju. (fot. Adam Michalski)

Po decyzji Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej juniorki Skier-Vis obok Czwórki Aleksandrów Łódzki, Łaskovii Łask i ŁKS Siatkówki Żeńskiej Łódź będą reprezentowały łódzkie w ćwierćfinałach mistrzostw Polski. Rozegranych zostanie 8 turniejów, w każdym zagra po 6 zespołów. Skierniewiczanki pojadą do Proszowic.

Ćwierćfinał z udziałem juniorek Skier-Vis Business Skierniewice odbędzie się w dniach 6-9 marca w Proszowicach. Zagra 6 zespołów, obok ekipy Grzegorza Hałatiuka także: Elite Volley Proszowice, UKS Jedynka Kluczbork, MKS Łańcut, PSPS SMS Police, MUKS X LO Toruń i MKS Skier-Vis Business Center Skierniewice.

W ramach turnieju, w pierwszej fazie zespoły podzielone będą na dwie podgrupy A i B, z których po rywalizacji systemem każdy z każdym do najlepszej czwórki awansują po dwie ekipy.

W drugiej rundzie liczyły się będą wyniki spotkań między zespołami, które uzyskały awans z tych samych podgrup, a zespoły z podgrupy A rozegrają dwa mecze z najlepszymi ekipa z podgrupy B i odwrotnie.

Do półfinału mistrzostw Polski, grona 16 czołowych, juniorskich zespołów kraju, awansują 2 najlepsze drużyny turnieju.

– Trudno ocenić nasze szanse. Od momentu, w którym dowiedzieliśmy się, że wszystkie ekipy grupy mistrzowskiej w łódzkim mają zapewniony awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski, staramy się optymalnie przygotować do najważniejszych spotkań rozgrywek 2020/2021 – mówi Grzegorz Hałatiuk, trener drużyny.

– Uważam, że jako czwarta drużyna województwa mieliśmy trochę szczęścia w losowaniu. Pozostałe zespoły z łódzkiego trafiły do trudnych, mocnych grup – dodaje opiekun siatkarek.

A jak ocenia "skierniewicką grupę"?

– Myślę, że faworytem będzie gospodarz. W minionym sezonie drużyna z Proszowic zajęła 8. miejsce w Polsce w kategorii juniorek. Ponadto także kadetki w sezonie 2019/2020 grały w ścisłym finale, także wydaje się, że będą dysponować mocnym zespołem – mówi Grzegorz Hałatiuk. – Police? To jest mocny ośrodek. Toruń? Tu zrobimy rekonesans, Dominika Surlit nasza wychowanka gra w Bydgoszczy, także na pewno podpytamy, czego możemy się spodziewać po tym rywalu. Kluczbork? To nie jest mocny ośrodek i myślę, że na tym poziomie są mocniejsi rywale – dodaje.

Trener Hałatiuk zaznacza, że udział w ćwierćfinale mistrzostw Polski to był cel minimum postawiony przed drużyną juniorek przed sezonem.

Słabszą postawę w grupie mistrzowskiej (bez wygranej w 6. spotkaniach) argumentuje tym, że kiedy do klubu spłynęła informacja o udziale wszystkich finalistek łódzkiego (4 drużyny) w 1/4 mistrzostw Polski, zespół skupił się na przygotowaniach do marcowych spotkań fazy centralnej sezonu 2020/2021.

– Zmieniliśmy cykl przygotowań, dziewczęta są wypoczęte, złapaliśmy świeżość i liczymy na dobry występ w Proszowicach – ocenia trener.

Zespół pań grający w III lidze walczy o awans do baraży o II ligę.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Skierniewicka Liga Siatkówki i Skierniewicka Liga...

Turniej Judo Akademii Sztuk Walki Tiger

Turniej ligi wojewódzkiej koszykarzy w kategorii...

Mecz III ligi piłki siatkowej

Kolejny wyrównany hit w lidze siatkarzy

Zimowa Edycja Skierniewickiej Szkolnej Ligi...

Piłkarskie emocje w żeńskim wydaniu. Dwa...

Piłkarze rozpoczęli halowy sezon 2021/2022

Rewelacyjne starty lekkoatletów. Przed nami zimowy...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA